Овен 

Одлично се чувствувате за било каков почеток, во деловните или приватните сфери. Нов бран на оптимизам ви ги облагородува вашите мисли, кои денес навистина ќе бидат прецизно и практично насочени во сите ваши активности. Сентименталните односи ви се стабилни ве очекуваат убави моменти со вашиот партнер.

Бик

Избегнувајте непознати ситуации кои внесуваат дополнителна нервоза или пореметување во основните соработнички односи. Со добра организација, поголемиот дел од обврските може да ги завршите во планираниот рок и на рутински начин. Доколку сте изненадени од реакцијата на партнерот, направете се што е потребно да ги смирите заедничките и зовриени страсти. Бидете коректни..

Близнаци

Се обидувате да разрешите различни недоразбирања и неочекувани проблеми во комуникацијата со службените партнери. Некој се труди да ве увери во своите добри намери, но не постои доказ кој би ве убедил во сериозноста на договорот. Јасно ви е дека работите умеат да изгледаат различно. Не можете да се помирите со нечија емотивна улога, но времето ќе покаже дака премногу строго оценувате некоја блиска личност.

Рак

Денеска ќе се занимавате со решавање на финансиската ситуација и тоа преку некое наследство, осигурување спонзорства и сл. ако склопувате договори или се занимавате со некој семеен бизнис завртете ја користа кон вас. Моменталните случување ќе ви ги обноват вашите внатрешни залихи на енергија и самодоверба. Ќе се почуствувате заштитени и и сигурни.

Лав

Колку и да се обидувате да ги поправите работите, со вашето тврдоглаво оденсување нема да стигнете далеку. Побарајте помош од ваши блиски личности. Воздржете се од потпишување на важни договори и јавни настапи. Во вашиот љубовен живот ќе забележите дека некои луѓе го пикаат носот таму каде не треба и ви ја усложнуваат вашата ситација. Не го дозволувајте тоа.

Девица

Се се наоѓа во вашите раце, но под услов да реагирате во вистински момент и во согласност со заедничките правила за успешно работење. Добро проценете ги своите работни намери и реални можности. Нема потреба да ја пренесувате својата нервоза на саканиот(ата), направете нешто во прилог на подоброто расположение и взаемно разбирање.

Вага

Се чувствувате одлично во друштво со оние кои се подготвени да ви сторат услуга, особено ако сте на пат и ако се работи за некој со кој после долго време сте се сретнале, сосема непланирано некаде на пат. Можете да се надевате на повик од личност кон која никогаш не сте биле рамнодушни, особено ако се работи за Рак или Риби.

Скорпија

Претерано се грижите за вашата финансиска состојба. Размислувате за зголемување на вашата материјална сопственост. Во текот на денот ќе ви се укаже прилика за наоѓање на нов извор на финасии, но вам нема да ви бидат потполно јасни условите кои ви се нудат. Можеби е најдобро за тие прашања отворено да поразговарте со вашиот партнер и да најдете заедничко решение. Емотивниот живот и здравствената состојба без поголеми промени.

Стрелец

Ве очекуваат некои интересни средби, пради тоа посветете поголемо внимание на впечатокот кој го оставате во друштво на службените партнери. Направете се што е потребно за да го споите личното задоволство со некој практичен аспект. Доколку сте слободни планирајте некое необично излегување или закажете љубовна средба. Доволно сте инспирирани да привлечете нечие емотивно внимание и да предизвикате позитивна реакција.

Јарец

Јарците со постојан работен однос се материјално мотивирани да истраат во сегашните работи, а планетите потикнуваат и нови работни аражмани, поголеми купопродажби вложување пари во поголеми работи. Вашата материјална состојба е несигурна и подлежна на влијанија од страна и не можете да правите подолгорочни договори. Постои можност за краткотрајни патувања.

Водолија

Полека но сигурно работите си доаѓаат на свое место. Контаките со странаство било низ патувања, примање посета или деловна соработка се позитивни. Ќе имате подршка од поширокиот круг на пријатели и соработници кои ќе ви помогнат со своите врски. Во љубовта од партнерот очекувате да ги подели вашите сонови и планови, а зголеменото дружење со пријателите ви ветува добро да си поминете и да се забавувате.

Риби

Голем е притисокот за да можете да успете. Околината е помалку критички расположена спрема вас и спрема вашата работа и поставува прашања колку сте способни и вредни. Невработените ќе почуствуваат потреба за докажувње. Ќе бидете настроени за бурни реакции и кавги но внимавајте, бидејќи со тоа можете да ги свртите луѓето против вас.