Овен

*Кога ќе повредите Овен, тој нема повторно да зборува со вас или веднаш ќе ве остави

*Овен обожува хумор и сака да раскажува вицови во друштво

*На Овенот се брзо му досадува и сака постојани изненадувања

*Типичен преставник на Овен е мешавина од професор и глумец

*Овенот е секогаш во право!

Бик

*Бикот креира свој мал свет далеку од сите. Чести чувствува дека никој не го разбира

*Кога Бикот ќе се налути тогаш најдобро е да оставите на мира извесен период

*Биковите не сакаат патетика и драматизирање

*Иако Бикот е опишан како „див“ знак, тој не се обидува со сила да ги решава судирите

*Бикот понекогаш ќе ви каже дека не сте му важни, но длабоко во него не е така.

Близнаци

*Близнаците никогаш не доцнат, најчесто другите доаѓаат пред време

*Ако мислите дека Близнаците зборуваат многу, реалноста е дека вие сте срамежливи

*Близнаците може да бидат верни во врските и пријателставата, но кога ќе ги навредите не ви даваат друга шанса

*Близнаците сакаат хумор, а некогап се толку духовите што стануваат и досадни

*Близнаците лесно се вознемируваат

Рак

*Ракот е еден од најверните знаци во зодијакот

*Раковите не се отвораат лесно, а кога ќе се отворат засекогаш ќе бидете врежани во нивното срце

*Раковите исто така ја сакаат својата мајка најмногу од се

*Раковите им се лојани на семејството и пријателите

Лав

*Лавот во еден момент можат да бидат вљубени, а веќе во следниот да ви го срушат небото врз глава

*Лавот обично го прави тоа што го сака кога тој сака

*Лавот ќе стори се за да бидете среќни

*Не се обидувајте да се расправате со Лавот. Нема да победите

*Лавот се сака себе си. Не очекувајте вас да ве сака повеќе

Девица

*Девицата премногу ги анализира работите

*Девиците никогаш не мируваат, дури и кога спијат тие го планираат следниот ден

*Девиците сакаат секогаш да бидат вљубени, но од друга страна постојано живеат во страв дека нема да најдат некој кој навистина кче го сакаат

*Акое лута на вас Девицата тоа че ви го каже

*Ова е најверниот знак во зодијакот

Вага

*Вага секогаш оди на сè или ништо

*Вагите можат да ја добијат борбата без расправање

*Понекогаш Вага сака да биде потполно сама, апонекогаш има потреба да се најде во што побројно друштво

*Ќе ви одржи цело предавање само за да ве убеди дека не треба да мие садови

Скорпија

*Кога ќе успеете да ја освоите Скорпијата таа љубов ќе биде нешто волшебно

*Морате да бидете и тоа среќник да успеете да имате љубовна врска со Шкорпија

*Скорпиите се чувствителни и се сурови кога чувствуваат дека емоциите не им се возвратени

*Скорпиите мразат премногу прашања

*Скорпиите се срамежли со непознати луѓе

Стрелец

*Стрелецот знае кога да се забавува, а кога да стави граници

*Стрелецот може да ги смени плановите во последен момент

*Стрелчецот е вечно дете, но станува сериозен кога се работи за тешки прашања

*Стрелецот е речиси секогаш добро расположен и знае да простува

*Вие никогаш нема да знаете што мисли Стрелецот, освен ако тој не посака тоа да ви го открие

Јарец

*Јарец повеќе сака да има мал број на искрени пријатели од  многубројни лажни пријателства

*Јарецот тешко или воопшто не простува

*Јарецот не се откажува лесно. Тој има моќ да ви помогне во се

*Јарец е подготвен да жртвува се само поради работата

*Јарецот кога ќе формира семејство е еден од најпожртвуваните родители во зодијакот

Водолија

*Водолиите може да ви помогнат во вашите проблеми

*Водолитите лесно влегуваат во врска

*Кога Водолијата се вљубува таа има 15 000 емоции во минута

*Водолијата е доста динамичен знак

*Водолиите не ги сакаат несигурните луѓе

Риби

*Рибите лесно создаваат пријателства, но секогаш покрај нив има многу малку луѓе

*Доколку ја повредите Рибата, веднаш ќе ви ги покаже „забите“

*Рибите добро ги чуваат тајните од другите луѓе

*Кога Рибите чувствуваат дека нешто не оди како, тие со сите силе ќе трудат да ја сменат ситуацијата во нивна полза

*Рибите даваат се од себе без да очекуваат нешто за возврат