Овен

Ова лето ќе имате нереални очекувања за реализирањето на вашите желби и планови.

Близок пријател ќе ве повреди со неискреност, и покрај тоа што веќе сте запознаени со неговиот карактер.

Можни се грижи поврзани со жена во вашето окружување – сопруга, мајка, сестра, баба…

Кон крајот на летото ќе ви се случи и важен настан кој ќе ве поврзе со личност во знакот на Овен, Лав или Стрелец.

Бик

Ова лето е идеално време за проширување на семејството.

Ќе треба повеќе да се грижите за вашето здравје и здравјето на блиските луѓе.

Веројатно ќе откриете дека емотивната загуба од минатото и не била толку голема загуба, благодарение на долгогодишен пријател.

Ова е идеален период да испланирате патување. За некои Бикови ова ќе биде шанса долгорочно да го напуштат домот и да се преселат во друга земја.

Близнаци

Ова лето ве очекува напорна работа, бизнис договори, но и мешање на приватноста со работното место.

Посветете се повеќе на развивање на едукацијата.

Земете ги предвид сите нови можности за преселба.

Очекувајте пријатно изненадување од личност родена во знакот на Водолија, Вага или Близнаци.

Кон крајот на летото ќе бидете нетрпеливи, па важно е да не донесувате конечни одлуки.

Рак

Ова лето ви е среќно на поле пари. Благодарение на млада жена која е ваш роднина, клиент или бизнис партнер ќе заработите повеќе од очекуваното.

Не ги одложувајте приватните средби кои имаат голем потенцијал да прераснат во љубовни. Бидете поотворени и спонтани за нови познанства.

Треба да бидете повеќе загрижени за местото на кое живеете и за локалните незгоди.

Лав

Ова лето никако нема да може да го споите успехот со емотивниот и приватен комфор.

Можна е тага или каење заради преселба или губење на контакт од било која причина со блиска личност, бидете подготвени.

Избегнувајте трошење големи суми на пари или инвестирање во ризични проекти. Единствено вие сте виновни за вашите финансиски проблеми.

Важна улога ова лето ќе има маж во знакот на Лав, Овен или Стрелец.

Девица

Ова лето пред да направите било што, мора да си ја средите финансиската ситуација. Побарајте помош од човек во знакот на Водолија, Вага или Близнаци.

Избегнувајте да го кажувате вашето мислење освен ако пријателите и роднините не го побараат тоа од вас. Ќе бидете претерано строги.

Можна е мала загуба на пари на неквалитетни производи.

Очекувајте бизнис промена која ќе ве натера да сфатите дека тајмингот е најважен.

Подгответе се за многу подароци со сентиментално значење.

Вага

Ова лето енергијата насочете ја за да ги решите проблемите во кругот на семејството.

Од важно значење ќе ви бидат мислењата од личности родени во знакот на Риби, Скорпија или Рак.

Љубовните недоразбирања може да се влошат ако не бидете отворени за компромис.

Запознавањето на нови личности ќе ви донесе емотивни промени.

Не заборавајте да им помогнете на роднините во тешките моменти.

Скорпија

Ова лето очекувајте новитети и важни вести од страна на млада девојка во кругот на вашето семејство. Не ги игнорирајте нејзините предлози.

Многу жени Скорпии ќе го искусат мајчинството токму овој период.

Можни се емотивни нестабилни моменти, но секогаш е подобро кога се надевате на подобро утре. Не ја губете надежта.

Обидете се да бидете потивки и посмирени околу работата. Можна е примамлива понуда за напредок или преселба, но не заборавајте да се консултирате со семејството.

Стрелец

Ова лето ќе ве изненади со најразлични новости, настани и можности. Среќата ви е повеќе од наклонета.

Кога се работи за успехот, повеќе ценете го она што го имате постигнато, не бидете алчни.

Очекувајте заработка на пари заради помош од личности родени во знакот на Вага, Водолија и Близнаци.

Единствено ќе имате проблем со познаници и колеги кои ќе се обидуваат да ве испровоцираат да ги загубите нервите за тие да ја постигнат целта.

Јарец

Ова лето може да биде извор на грижи и анксиозност.

Тешко ќе комуницирате со Јарците, па затоа најдобро е да се оддалечите од нив.

Обрнете повеќе внимание на децата и старите лица во вашето семејство.

Бизнис состаноците кои ќе се одржуваат оваа есен ќе ви го одредат тонот на 2017-та година, па затоа не бидете мрзеливи и не отсуствувајте од работата.

Водолија

Деловниот успех ќе ви биде потпомогнат од жена родена во знакот на Водолија, затоа не ги игнорирајте сомислениците.

Треба да бидете поактивни и похрабри ако сакате да ви се случат промени на секое поле.

На приватен план бидете поодлучни кога се работи за семејниот буџет или промената на домот.

Не дозволувајте добрите љубовни шанси да бидат уништени со конфликт или љубовна сцена предизвикана од трета личност.

Риби

Ова лето можни се парични проблеми предизвикани од несоодветни приоритети.

Новите пријателства ќе ве наполнат со позитивна енергија и ќе ви дадат желба да го промените животот, затоа не и се препуштајте на депресијата и анксиозноста.

Благодарение на пријателски совет ќе постигнете сериозни деловни успеси.

Можни се лоши вести поврзани со жена во вашето семејство. Грижете се повеќе за роднините со време.