ОВЕН

Останете присебни. Сочувајте го својот мир, немојте да бидете ирационални. Одлуките носете ги мудро, а не избрзано за да не жалите подоцна.

БИК

Ставете се себе си на прво место бидејќи тоа го заслужувате. Најдете време за себе и обидете се да се опуштите со масажа и јога.

БЛИЗНАЦИ

Не го трошете времето на луѓе кои ви изгледаат „кул“. Повеќе време посветете на своите вистински пријатели.

РАК

Верувајте им на своите инстинкти. Сами одлучувајте и немојте да дозволите други да доминираат во вашите животни избори.

ЛАВ

Потребни ви се книги кои ќе ве инспирираат. Пронајдете ги оние кои навистина ќе допрат до вашата душа.

ДЕВИЦА

Обидете се оваа година да не бидете роб на работата. Обидете се да работите „паметно“. Пронајдете рамнотежа во вашиот живот. Вашата фирма нема да исчезне, не мора толку да се трошите на работа.

ВАГА

Понекогаш е во ред да кажете „не“. Останатите нема да ве осудат поради тоа. Почнете да правите работи кои ве прават среќни и не дозволувајте обврските да го дефинираат вашето уживање во животот.

ШКОРПИЈА

Оваа година почнете некоја нова активност или хоби. Запишете курс за готвење или пишување. Потребно ви е да го забавувате својот ум.

СТРЕЛЕЦ

Не мора своето срце да го чувате секогаш толку силно. Не дозволувајте стравот од скршено срце да ви оневозможи да ја запознаете вистинската личност за вас. Ако сте во врска, обидете се да ја продлабочите и работете на подобра комуникација.

ЈАРЕЦ

Ова е годината кога треба да се запознаете себе си и да ги поместите границите. Искусете нова авантура, поминете забавно време со пријателите и искористете ги сите можности.

ВОДОЛИЈА

Најдете повеќе време за себе и за она што вас ве интересира. Имајте време за себе и немојте постојано да бидете со луѓе. Потребен ви е душевен мир и развој.

РИБИ

Вистинско време е да ја покажете вашата креативна страна. Претворете ја вашата страст во кариера. Правете работи кои навистина ве инспирираат и не дозволувајте на вас да влијаат желбите на другите.