Овен – лажгo/a

Сака да излегува. Мил е и спонтан. Само не се закачајте со него. Еротичен. Смешен. Кога сте во кревет ќе ве однесе на седмо небо. Се бакнува фантастично. Сака долги врски. Гласен е. Предизвикува зависност.

Бик – евтин/a и лесен/а

Агресивен. Настран во кревет. Ретко се пронаоѓа. Сака да биде во долги врски. Жестоко се бори за она што го сака. Духовит. Најсексапилен партнер. Пружа бакнежи кои се паметат.

Близнаци – тројката им е средно име

Љубовници кои ако им стапнете на нерв ќе ве онесвестат. Одлични во кревет. Вечно среќни. Гласни. Комуникативни. Сакаат излегувања. Простуваат. Неодоливи се.

Рак – сладок

Сексапилни до болка. Чиста петка во кревет. Романтични и грижливи. Креативни. Целосно непредвидливи и горди на тоа. Спонтани. Луѓе кои вреди да ги имате покрај себе.

Лав – богови на љубовта

Бакнежи, кревет и страст – со нив ќе потрошите многу презервативи и ќе заборавите дека постои храна и вода. Опуштени. Знаат да се забавуваат. Непредвидливи и полни со љубов. Привлечни. Сакаат кога нивното е последно. Тешки за да ги задржите.

Девица – доминантна

Секогаш доминира. Тотално луда во кревет, но грижлива. Интелигентна. Верна. Тешка за заборавање. Верува во љубов на прв поглед. Се што некогаш сте посакувале.

Вага – досадни љубовници

Убави и романтични. Откачени, забавни и привлечни. Имаат уникатен сексапил. Неодоливи, но мрзеливи во кревет. Ако вие немате идеја, тешко дека Вагата ќе ви ја даде.

Скорпија – зависник од секс

Понекогаш злобни. Полни со енергија. Еротиката зрачи од нив. По првата доза, секогаш се враќаат по уште една. Ставот им е „пријателе, се е лесно и возможно“. Она што ќе го добиете од нив, не можете ни да го замислите.

Стрелец – секси

Спонтани и запалени фрикови во кревет. Ретко се наоѓаат. Супер во долги врски. Незаборавни во кревет. Се што сакаат – добиваат. Си имаат свои начини. Кажавме дека се одлични во кревет? НАЈДОБРИ.

Јарец – страствени

Сакаат да се фалат. Често пати дрски. Интелигентни. Неодоливи. Секогаш го добиваат тоа што го сакаат. Сакаат да се шегуваат. Сакаат да се први во се, посебно во сексот. Паметни.

Водолија – сака во вода

Може да им се верува. Секси и одлично се бакнуваат. Сакаат долги врски. Ги надминуваат и најпозитивните очекувања. Ако влезете во вода со нив – ќе зовриете и ќе излезете воодушевени.

Риби – претерано згодни

Грижливи и фини. Во центар на вниманието. Забави. Неисцрпен извор на сексуална енергија. Феноменална смисла за хумор. Партнери за цел живот. Популарни благодарение на доброто тело.