ОВЕН

Чувствувате дека доаѓаат промени и тоа ве плаши. Наместо да стравувате, разгледајте ги добрите страни од новонастанатата ситуација. Овие промени ќе ви донесат повеќе време за себе и тоа би требало да ве радува.

Денес ќе биде мирен ден без поголеми потреси. Ако сте слободни, можно е да започнете врска со личност која ја знаете преку социјалните мрежи. Оние што се во брак имаат премногу обврски и тоа почнува да им пречи. Тоа е ваша вина и ќе морате да најдете начин да ја поправите грешката од минатото.

БИК

Потребна ви е поголема финансиска слобода за да можете да се чувствувате сигурно. Ако работите со странци или во некоја странска фирма, можно е да добиете шанса која одамна ја чекате.

Денес ќе биде во прв план и прашањето околу некое наследство. Ако сте слободни, размислувате за две личности кои се многу помлади од вас. Секоја од нив има нешто што ви се допаѓа, но има и нешто што воопшто не ви одговара. Од вас зависи што ќе изберете.

БЛИЗНАЦИ

Работите повеќе работи во исто време и нормално е да правите грешки. Имате голема енергија, но ви недостасува концентрација. Крајот на годината се приближува, а вие се уште лутате и не можете да си ги поставите приоритетите. Парите многу лесно ви одат и трошоците секојдневно се зголемуваат.

Ако сте слободни, можна е средба со една личност која е многу затворена и не сака да зборува за себе. Токму тоа највеќе ќе ве заинтересира и ќе се обидете да ја освоите.

РАК

Свесни сте дека се работите како што треба, но работите излегуваат онака како што не треба. Се работи за технички проблеми кои не сте во состојба да ги отстраните. Денес еден пријател ќе ви ја понуди својата помош и вие со задоволство ќе ја прифатите.

Парите што ги очекувате ќе дојдат денес. За жал, поголемиот дел веќе го имате потрошено. Личноста по малку ќе потсетува на некого од минатото, но тоа не смее да биде пречка за иднина.

ЛАВ

Некои личности кои до сега молчеа и не ве критикуваа, одеднаш ќе го дигнат својот глас против вас и тоа многу ќе ве изненади. Доколку сакате соработка, ќе морате да се коригирате и да не се однесувате како само вие да знаете да работите. Ако сте во подолга врска или брак, внимавајте како се однесувате кон партнерот. Тој се сомнева дека сте му неверни, а вие не сакате да дадете никакво објаснување.

ДЕВИЦА

Веќе ви е смачено да работите и за себе и за другите. Денес ќе се обидете да се побуните и да побарате покачување на платата. Кога веќе толку многу работите, барем ќе знаете зошто. Ако сакате да успеете, ќе морате да бидете потактични кон претпоставените.

Слободните Девици ќе мораат да донесат конечна одлука, но со сите сили ќе се трудат да го задржат статусот што го имаат. Сакате да флертувате и не сте подготвени за нешто посериозно.

ВАГА

Ако работите креативна работа, денес ќе добиете понуда која многу ќе значи за вашата понатамошна кариера. Невработените ваги ќе имаат шанса за работа преку еден член од семејството. Можеби тоа нема да биде она што сакате, но секако е добро за почеток.

Ако сте во брак, денес ќе ги употребите сите тактики за да ги намалите тензиите во домот. Ситуацијата секојдневно се менува и вие веќе немате енергија да се справите со ситуацијата. Време е за сериозен разговор.

СКОРПИЈА

Ако сте невработени или сакате да го смените работното место, денес ќе добиете многу добра понуда. Можна е работа со странци или во странска фирма. Некои од вас ќе донесат одлука да ја продолжат кариерата во странство. Останатите ќе имаат ден полн со работни предизвици и ќе се чувствуваат заморено.

Ако сте слободни, постојано сте опкружени со несериозни личности. Внимавајте и не впуштајте се во таква врска. На крај можете да бидете повредени.

СТРЕЛЕЦ

Потребна ви е помош, но не знаете од кого да ја побарате. Соработниците што ги имате се почетници во оваа работа и немате на кого да се потпрете. Воздржете се од критики на нивна сметка, затоа што на тој начин само ќе ја зголемите нивната несигурност и нема да добиете ништо за возврат.

Ако сте слободни, време е да го менувате однесувањето. Досегашното флертување со спротивниот пол емотивно ве испразни и се чувствувате осамено.

ЈАРЕЦ

Трошите многу енергија за да се докажете на работното место. Денес е можен административен проблем кој ќе ви донесе дополнително оптоварување. Бидете претпазливи и не се отворајте пред колегите.

Нивната љубомора може да ви направи проблем во односите со претпоставените. Ако сте слободни, познанството со една личност родена во земјан знак многу ќе ви значи. Време е да го отфрлите минатото и да почнете да размислувате за иднината.

ВОДОЛИЈА

Колегите ве почитуваат и го ценат вашето мислење. Сепак, не опуштајте се премногу затоа што секогаш постои некој којшто ви завидува и може да ви направи проблеми. Доколку имате некој проблем, не дозволувајте тоа да се забележи. Бидете мирни и не избувнувајте непотребно.

Слободните водолии денес ќе имаат шанса да запознаат некого кој доаѓа од далеку. Врската на далечина за вас воопшто не претставува проблем и ќе ја вложите целата енергија за да ја освоите личноста што ви се допаѓа.

РИБИ

Денес ќе имате чувство дека се наоѓате на чекор пред другите и нема да обрнувате внимание на забелешките од колегите. Ако работите во некоја финансиска институција или работите со пари, можно е да се случат промени кои одамна ги очекувате.

Во партнерските односи се чувствувате несигурно и денес ќе размислувате какви чекори да преземете за да ја стабилизирате ситуацијата. Слободните овни повеќе ќе им бидат посветени на пријателите и на забавата, отколку на емотивните односи.