ОВЕН

Денеска ќе бидете окупирани од љубовта. Ќе ви се случи една фатална средба и ќе се заљубите во истата секунда. Само немојте веднаш да почнете со насилничко однесување. Она што треба да се случи – ќе се случи и вака и така.

БИК

Осамените Бикови ќе го минат денот во мечтаење за човекот на својот живот. Ако навистина точно знаете каков човек ви треба, тогаш е најлогично да почнете да го барате. Погледнете околу себе. Којзнае, може седи веднаш до вас…

БЛИЗНАЦИ

Вашата финансиска ситуација веќе подолго време е лоша, но тоа не значи дека треба да паѓате во депресија. Соберете се и размислете како да заработите повеќе пари. Тоа е сто пати подобро отколку да се самосожалувате.

РАК

Денеска бидете подготвени на одредени промени на работното место. Вашиот претпоставен ќе почне некој нов проект, кој ќе бара и ваше приспособување. Не грижете се, прифатете ги работите онакви какви што се и почнете да усвојувате нови навики.

ЛАВ

Поради боледување, денеска ќе мора да работите од дома. Не гледајте толку црно на работите. Спојте го корисното со удобното. Уживајте во домашната релаксираност и завршете ги комотно своите обврски.

ДЕВИЦА

Ќе се насочите во различни правци, а личната слобода ќе ви биде главна визија, додека зборовите би можеле да бидат вашето најсилно оружје. Во љубовта ќе бидете љубоморни, ќе барате премногу и ќе му одите на нерви на партнерот.

ВАГА

Не треба да ги потценувате своите работни способности, но немојте ниту да се преценувате и да ги миноризирате туѓите способности. Ќе се расправате на работа со вашите колеги и ќе полемизирате за смешни работи. Освестете се дека тоа никаде не ве води.

СКОРПИЈА

Заљубени сте и ништо друго не ви е важно. Тоа не е лошо, но, сепак, одработете си ги своите работни обврски зашто наскоро би можеле да се најдете во голем хаос. Ако сте во брак, можен е проблем во комуникацијата со партнерот.

СТРЕЛЕЦ

Денеска ќе реализирате еден интересен контакт со странство или ќе примите вести од некој член на вашето семејство кој живее далеку. Но, без оглед на тоа каков ќе биде контактот, тешко дека ќе успее да ви помогне во надминувањето на сопствените фрустрации.

ЈАРЕЦ

Моменталните животни ситуации ве прават несигурни и дрски во однесувањето. Во долгогодишната емотивна врска почнуваат да се појавуваат некои одамна нерасчистени прашања, па затоа не е лошо да бидете малку потолерантни.

ВОДОЛИЈА

Денеска ќе имате ненадејни финансиски проблеми. Веројатно некој деловен проект кој требало да ви донесе профит, ќе отиде во сосема друга насока. Ако сакате да ја поправите оваа ситуација, ќе мора да ризикувате и да ловите во матно.

РИБИ

Контролирајте го својот внатрешен немир и не дозволувајте ситниците да ве извадат од такт. Немојте да се предавате на потиштеноста и депресијата. Фатете се за работа – таа е секогаш најдобар лек за таквите емотивни состојби.