ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 28-ми АВГУСТ: Денес сè ќе ви тргне од рака. Подолу во текстот пронајдете го вашиот знак или знакот на некој ваш близок и прочитајте што ве очекува.

ОВЕН

Можете да очекувате некоја среќна новост на работното место, како и некои добри пресврти што ќе ве расположат. Ви се допаѓа личност која веќе покажала наклонетост кон вас. Ве очекува поволен период за љубов. Имате вишок енергија!
БИК

Подготвени сте да започнете некоја нова позитивна промена на работното поле и да се посветите на промените што ќе ви бидат од корист. Често сте љубоморни, а тоа може да ви предизвика поголеми конфликти со саканата личност поради недоверба. Работете на смиреноста.
БЛИЗНАЦИ

Ве очекуваат многу деловни обврски. Денес може да имате доста напорен ден. Во последно време немате добри односи со саканата личност и потешко е да се дојде до каков било компромис. Зголемете го внесот на витамини.
РАК

Во текот на денот можете да се опуштите и да направите пауза од работата. Насочете го вниманието кон некои други обврски кои ве исполнуваат. Доколку сте слободни, ќе запознаете многу привлечна личност. Ви претстојат можни проблеми со аритмија.
ЛАВ

Ве очекува важна поддршка во областа на работата. Со помош на соработниците, доаѓате до унапредување во оваа област. Подготвени сте да се обидете да влезете во нова врска, по поголемото разочарување што го имавте во минатото. Имате цврсто здравје.
ДЕВИЦА

Размислувате за промени во некоја област, но се уште не сте подготвени да го направите првиот чекор. Можно е некоја личност од вашето минато да сака да се врати во вашиот живот. Вашите органи за дишење се чувствителни.
ВАГА

Се може да ви оди прилично непречено кога станува збор за вашето деловно поле. Пред вас е одлична фаза во љубовната врска. Можете да очекувате многу убави моменти со саканата личност. Ви претстојат можни проблеми со хормоните.
СКОРПИЈА

Пред вас е многу поволен ден во кој можете да ги реализирате вашите планови на работа. Запознавате личност која ви се допаѓа и со која ќе сакате нешто повеќе од пријателство. Зајакнете го вашиот имунитет.
СТРЕЛЕЦ

Ако планирате да земете слободен ден или да се посветите на некое хоби, направете го тоа. Можно е да се сретнете со некоја личност на љубовно поле кога најмалку очекувате. Редовно проверувајте го притисокот.
ЈАРЕЦ

Се обидувате да пронајдете идеални околности за да ја смените работата, но се уште немате добри понуди. Уживате да поминувате време со личноста за која се грижите. Денес ќе се чувствувате одлучно и за вас е идеален ден за љубов.
ВОДОЛИЈА

Пократко патување до работа може да ви донесе многу важни контакти и промени. Ако сте слободни, сега лесно можете да остварите ново познанство кое подоцна ќе ве доведе во врска. Ви претстојат можни проблеми со грлото.

РИБА

Може да се надевате на зголемување на заработката и можност генерално да добиете подобра позиција на работното место. Стабилизацијата на љубовен план ви доаѓа со личност која е врзана за вашето минато. Здравјето ви е доста стабилно.