За оние кои сакаат да знаат што ги чека кон средината на пролетта, светлиот хороскоп за април 2022 година на Василиса Володина ќе биде одличен водич. Астрологот нуди не само хороскопи за сите членови на зодијачкиот круг, туку и општи препораки за секоја од областите на животот.
Овен

Нивната активност ќе биде помала од минатиот месец, но оние кои точно знаат што сакаат од животот ќе добијат вистински набој за виталност, кој нема да се „опушта“ речиси до крајот на годината. Овните ги очекуваат и нови познанства.
Бик

Анкcиозноста без причина и високото ниво на вознемиpеност ќе станат постојани придружници на Бикот – таква е астролошката прогноза. Во никој случај не треба да паничите. Ако се откажете и почнете да се движите низводно, може да изгyбите премногу.
Близнаци

Најточната прогноза уверува дека ќе им се дадат многу шанси да го достигнат својот целосен потенцијал на работа или да покажат талент во нивната омилена работа. Во средината на пролетта овој хороскопски знак ќе биде поенергичен од било кога. Многумина ќе добијат зголемување на приходите.
Рак

Овој месец ќе донесе среќа. Ќе биде можно да се направат корисни познанства, кои подоцна ќе донесат корист. Дополнително, ставовите и на мажите и на жените Рак ќе бидат пресудни во решавањето на важни прашања. Така што, безбедно e да се закажат преговорите за април.
Лав

Претставниците на овој кралски знак ќе можат да се чувствуваат како вистински господари на животот до средината на април. Освен тоа, очекуваат унапредување или нови корисни познанства.

Сепак, тука ќе има проблем – поради големата зафатеност со кариерата, ќе нема доволно време за семејството. Тоа нема да им се допадне на партнерот и децата.
Девица

Генерално, месецот ќе биде добар за претставниците на овој знак. Ќе има проблеми во семејството. Затоа во април 2022 г, астрологот Василиса Володина препорача да бидете поблаги со семејството и пријателите. Не смееме да дозволиме да пpопадне меѓусебното разбирање.
Вага

Ова е месец на успешни денови, кога речиси сè што посакувате ќе се оствари без напор. Но, тоа не значи дека можете да ја изгубите главата. Сè уште ќе има лошо добронамерници кои планирале да го нарушат празникот.
Скорпија

Според оваа прогноза, ризикот во април е контраиндициран. Препорачливо е да избегнувате патувања на село, да среќавате луѓе од минатото, па дури и да стекнувате нови познанства. Проблеми може да се појават дури и дома. Но, семејството дефинитивно ќе ве поддржи.
Стрелец

Во средината на пролетта постои ризик од лични проблеми. Дури и најневиниот гест од страна на партнерот може да го направи љубоморен. Вреди да се држите под контрола, бидејќи таквото однесување не само што може да ја предупреди, туку и да ја исплаши другата половина.
Јарец

Април ќе биде месец за претставниците на овој знак, кога е време да ги добијат заслужените награди за сите минати напори. Многу Јарци ќе добијат убава понуда, која дефинитивно не треба да се одбие. И невенчаните имаат шанса да најдат љубов.

Водолија

Овој месец светлата и креативна Водолија ќе може порано да ги реализира сите свои планови. Секој проект ветува дека ќе биде доста успешен и ќе доведе до голем профит. Важно е да се грижите за вашето здравје и да не работите до исцрпеност.

Риба

Повеќе личен простор – еве што најмногу им недостига на претставниците на овој знак во април. Само така ќе можат да го достигнат својот целосен потенцијал и да ја најдат вистинската насока. Многу би помогнало едно кратко патување некаде надвор од градот.