Дома Тагови мажи

Таг: мажи

Гревови: кога девојка не може да се омажи – виновна е...

Сите ние сметаме дека младешките љубови се нешто низ кој секој треба да помине. Некогаш имаат среќни краеви и завршуваат со брак, но некогаш...

Дали ќе се разведете во следните две години: ако ги има...

Ако ги препознаете следните сигнали и обајцата сте подготвени да направите нешто по тој повод – бракот дефинитивно можете да го спасите. Во спротивно,...

Луѓето со овие професии најмногу изневеруваат. Дали е вистина?

Луѓето од овие професии најмногу изневеруваат, а ги поврзуваат овие две фасцинантни работи! Постои извесен шаблон кога станува збор за прељубниците. Секој од нас би сакал...

Половина од мажите по водење љубов се тажни и се чувствуваат...

Дури 40 % од мажите после сексот чувствуваат емотивна празнина и се чувствуваат ранливи, тажни, незадоволни и раздразливи, посочува научно истражување на Aвстралискиот колеџ...

Љубов: што прави жената кога веќе не ве сака и ништо...

Ова се некои работи кои жените ги прават кога веќе не им се допаѓате: НЕ КОМУНИЦИРАТЕ КАКО ПОРАНО Претходно нормално сте комуницирале, а сега не започнува...

Еве зошто женетите мажи изневеруваат и покрај тоа што ја сакаат...

Разликата помеѓу мажите и жените е огромна. Ова особено е точно кога станува збор за врските. Кога мажите изневеруваат, жените немаат воопшто идеја дека...

Мажите не смеат да ги прекрстуваат нозете подолго од дваесет минути

Мажи, внимавајте, ризикувате неплодност ако не ги држите вашите нозе раздвоени. Професорот Марк Гоулдстајн вели дека прекрстените нозе може да го намали производството на...

Чистотата е половина здравје, но кој многу чисти, побрзо и умира

Редовното чистење го зголемува ризикот од умирање а тоа особено важи за мажите. Во истражувањето кое го спровеле научниците од Универзитетот во Брисел, била споредувана...

Мажите кои имаат проблем со импотенција треба да практикуваат вежби со...

Сквотовите го зголемуваат лачењето на хормонот на стресот и тестостеронот, и претставуваат одличен начин да ги зајакнете нозете и долниот дел од телото, а...

Пејрониева болест – болест од која мажите се чувствуваат засрамено и...

Пејрониевата болест претставува голем емотивен терет за мажите. Иако не станува збор за еректилна дисфункција, многумина заболени истакнуваат дека станува збор за уште потешка болест...