Дома Тагови џем

Таг: џем

Од истото тесто замесувате и крофни и ролат – нешто многу...

Фото и рецепт: Стојка Ангелковска Потребни состојки: 700 г брашно 400 мл млеко 50 мл масло 40 г квасец (една коцка) 2 јајца 1 лажица шеќер ½ лажичка сол Масло за пржење или...

Не ги заборавајте есенските самоникнати плодови од кои нашите баби правеа...

Чувањето и зачувувањето на храната бил проблем и предизвик за луѓето уште од праисторијата. Затоа што некогаш зимата била време кога тешко се доаѓало...

Овој рецепт за крофни мора да го имате зошто на сите...

Ова е рецепт со кој не можете да погрешите, прстенот околу секоја крофна никогаш не изостанува! Потребни состојки:Тесто 1 кг брашно 1 коцка свеж квасец ...