Дома Тагови земички

Таг: земички

Екстра вкусни и меки земички за појадок со кои ќе ги...

Многу вкусни и меки како душа! Потребни состојки: ½ сув квасец 1 лажичка шеќер 1 лажичка сол 200 мл млака вода / млеко 300 г брашно 1 јајце Маслку масло За премачкување: 1 жолчка Сусам...

Лајбици меки како душа

Фото и рецепт: Родна Трпеска Потребни состојки: 500 мл млака вода 500 мл јогурт или кисело млеко 1 квасец 2 мали шолјички масло 1 лажица шеќер 2 лажички сол 2 жолчки 1 цело...