Дома Тагови уво

Таг: уво

КОГА ГО ИМА ПРЕМНОГУ ВО УШИТЕ – НЕ Е ДОБРО: Исфрлете...

Ушната маст има заштитна улога, водоотпорна е и ја заштитува слузокожата на ушниот канал. Ушната маст (церумен) може да биде мека и влажна, но...

Ефикасен лек за болки во увото, стар 200 години, го користеле...

На наше огромно задовоство, овој лек ни го испрати нашиот редовен читател, Господинот Миленковски, со што ја зголеми колекцијата од народни лекарства. Еден орев внимателно...

Ова се 10 најдобри народни лекови: за грло, желудник, херпес, уво,...

Пилешка супа, мед и маслиново масло се само некои од најпознатите народни лекарства кои ефикасно и едноставно лекуваат разни симптоми од воспалено грло, забоболка...

Акупресура: Порта на рајот – за моментно бришење на главоболката

Симптомите на стресот се многубројни и непријатни. Главоболка, дигестивни пречки, несоница и нервоза се само некои од нив кои можете да ги решите за...

Сода бикарбона и рицинус, нема посилна комбинација: експресен лек за 24...

Овој природен лек има мноштво позитивни ефекти врз здравјето, а неговите примени се неограничени. Холистичката медицина често го препорачува рицинусовото масло за третирање на...

Според восокот во ушите – дознајте во каква состојба ви е...

Foto: Gregory F. Maxwell ​ Нормалниот восок од уши може да биде помеѓу портокалова и окер боја, но жолтиот или зелен восок, јадеж во увото или...

Оваа постапка треба секој да ја научи: Како да се намали...

Високиот крвен притисок или хипертензија е една од најпознатите и нашироко познати болести на модерното време. Хипертензијата е поврзана со зголемена консумација на алкохол, солена...

Како да ги исчистите ушите од нечистотија – совет од оториноларинголог

Се смета дека човековите уши се орган кој самиот се чисти и тоа за време на џвакањето, кивањето, кашлањето, односно, при секои вакви мали...

РЕФЛЕКСОЛОГИЈА – 6 точки на увото кои се поврзани со различни...

На социјалните мрежи една ​жена​ сподели свои искуство: со помош на обична штипка за​ алишта, таа успеала да се ослободи од многу болки во...

Ставете викс на чешне лук – ќе бидете изненадени зошто

Виксот се користи за ублажување на главоболка, кашлица, запушен нос, болки во грлото и настинки. Но дали знаете дека Виксот може да се користи...