Дома Тагови цвекло

Таг: цвекло

Јадете го ОВОЈ оброк за вечера – ги чисти фекалните наслаги...

-Овој оброк ги чисти фекалните наслаги во цревата и со самото тоа ја намалува телесната тежина, а бонусот од ваквата исхрана е што ја...

Кога гинекологот ми детектираше циста, го пиев ОВА и за 4...

Цистите на јајници се здравствен проблем со кој голем број жени се соочуваат. Низ целиот свет, илјадници жени се соочуваат со овие цисти, особено...

Имате слаба крвна слика? Пробајте го овој народен лек

Ако нивото на хемоглобин во крвта е намалено, без разлика на бројот црвени крвни зрнца (еритроцити), доаѓа до намалување на капацитетот за пренесување кислород...

Како да се излечи воспаление на грло за еден ден

Еве уште еден проверен, едноставен, но многу ефикасен рецепт од руската традиционална медицина, за лекување на воспалено грло и ангина. Потребно е: ​ 1 поголемо цвекло и...

За да го избегнете ракот – направете го овој рецепт

Викторија Семјонова е експерт од областа на природното лекување. Со светот го подели својот рецепт за радикално чистење на цревата. ​ За овој рецепт ќе ви...

Крушата и цвеклото лечат 5 болести ако вака ги подготвите!

Доколку сакате да изедете нешто навистина здраво, измешајте круша и цвекло! Цвеклото е богато со минерали, лекува слабокрвност и ги зајакнува крвните садови, додека крушата...

Најдобриот начин за радикално чистење на цревата и превенција од канцер...

Викторија Семјонова е експерт од областа на природното лекување. Со светот го подели својот рецепт за радикално чистење на цревата. За овој рецепт ќе ви...

Дури и докторите се зачудени: Три лажици од оваа смеса дневно...

Ако нивото на хемоглобин во крвта е намалено, без разлика на бројот црвени крвни зрнца (еритроцити), доаѓа до намалување на капацитетот за пренесување кислород...

Зимно време крвната слика мора да ви биде во топ состојба...

Ако нивото на хемоглобин во крвта е намалено, без разлика на бројот црвени крвни зрнца (еритроцити), доаѓа до намалување на капацитетот за пренесување кислород...

Еднаш засекогаш – без сало на стомакот со овој ХИТ рецепт

Кога рецептот за овој феноменален напиток за слабеење беше објавен на Youtube, сите полудеа по него! Станува збор за рецептот на Петар Карвел кој пак...