Цвеклото е црвен коренест зеленчук кој најчесто се консумира сиров но и како салата. Многумина не го сакаат, но не знаат дека цвеклото е исклучително добро за здравјето: го чистат црниот дроб од маснотии, спречуваат застој во работата на дебелото црево и со негова помош може да го обновите видот. И тоа не е се’

ЛЕКОВИТИТЕ СВОЈСТВА НА ЦВЕКЛОТО

Цвеклото може да ја подобри вашата циркулација и да го зајакне кардиоваскуларниот систем, додека истовремено му дава на вашето тело доволно енергија да го издржи целиот ден. Овој зеленчук содржи бетаин и триптофан, ретки супстанции кои можат да ги смират нашите нерви и да го ублажат стресот.

Противвоспалителните својства на цвеклото и високата содржина на антиоксиданти може да се бори против слободните радикали во телото и да го подобрат вашето целокупно здравје.

На овој начин можете да приготвите салата од цвекло и да ја консумирате секој ден:

Потребни состојки:

2-3 главици цвекло

2 главици кромид

маслиново масло ладно цедено, екстра девствено

балсамико – киселина

сол по вкус

Постапка:

Излупете го цвеклото и сварете го во вода со прстофат сол. Потоа исцедете и исечкајте на помали парчиња.

Потоа исечкајте го кромидот, па промешајте го заедно со цвеклото.

Додадете малку маслиново масло и оцет, посолете по желба.

Или, пригответе прелив од масло и балксамико зачинет со билки по ваша желба, прелијте преку цвеклото и оставете да отстои еден час. Ќе добиете многу вкусна салата.

Оваа неверојатна салата ќе го исчисти вашиот црн дроб и дебело црево, а исто така ќе го подобри видот. Цвеклото има својство да ги обновува клетките и затоа се препорачува да се консумира секој ден.