Дома Тагови цвекло

Таг: цвекло

Една чаша сок од цвекло пред спиење: Наутро бојата на урината...

Цвеклото ги содржи речиси сите минерални состојки кои му се потребни на телото: калциум, калиум, натриум, фосфор, магнезиум, железо, флуор, манган, бакар, јод, сулфур,...

За да ја подобрите крвната слика, пригответе си природен лек по...

Понекогаш се чувствувате слабо, уморно или изнемоштено? Ова се знаци дека веројатно треба да ја проверите к рвната слика. Доколку се утврди дека сте анемични,...

Се користи како лек долго време: Цвеклото ги отстранува овие 8...

Цвеклото е коренест зеленчук познато и како црвена репка, трпезна репка, градинарска репка или само цвекло. Преполно со есенцијални хранливи состојки, цвеклото е одличен...

Рецепт од сирово цвекло што ќе ви помогне да го исчистите...

Ова не е само обичен билен шејк, туку ова е лековит серум за црниот дроб. Еднаш ми се појавија здравствени проблеми и мојот лекар...

Има ретки лековити својства: Оваа билка го подобрува видот, ја мие...

Како што старееме, различните телесни функции забавуваат што доведува до проблеми како што се затнување на дебелото црево и слабеење на видот. Понекогаш мастите...

Домашен напиток од цвекло кој ќе го исчисти замастениот црн дроб...

Квасот од цвекло е нешто за кое малкумина знаат, а нашите стари редовно го користеле поради неговите лековити својства. Многу е корисен, содржи компоненти...

Листовите на оваа билка и тоа како се лековити, а ние...

Кога подготвуваме јадења од цвекло, речиси секогаш ги отстрануваме лисјата и ги фрламе. Лисјата од цвеклото се потполно јадливи и многу се здрави. Може...

ДОМАШЕН СОК ЗА ИМУНИТЕТ: Од 6 природни состојки, се приготвува лесно...

Потполно природен и здрав сок кој ќе направи чуда за вашиот имунитет. Здрав сок без готвење, приготвен според стар рецепт, одличен за имунитет и...

Витаминска смеса која ја поправа крвната слика, делува за 3 дена,...

Витаминска бом-ба за имунитет, ја подобрува кр-вната слика за само 3 дена. Добро се покажала и за намалување на вишокот масти во кр-вта. Се...

Со една чаша сте ги внеле сите потребни витамини: Овој напиток...

Во периоди кога владеат настинки и вирози, најважно е да се зајакне организмот. Доколку сакате вашиот имунитет да го зајакнете на максимум, а притоа...