Дома Тагови торта без печење

Таг: торта без печење

ДЕКОРАТИВНА ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Секој може да ја направи, макар и...

Обично сите торти кои не се печат се слични во подготвувањето, само кремот е различен. Многу ги сакам затоа што се многу вкусни, се...

СЕ ТОПИ ВО УСТА: Брза плазма торта без печење со оригинален...

Тортата има неодолив вкус, целата е кремаста, а сепак компактна и убаво се сече на правилни парчиња, што ја прави идеална за родендени и...

ЌЕ ЈА ПРАВИТЕ СЕКОЈ ДЕН: Зебра торта без печење и валкање...

Пробајте, нема да се покаете. За половина час ќе ја имате на трпеза. Вкусен десерт за целото семејство. Тортата се прави многу брзо, а...

Трослојна КИНДЕР торта без печење, се приготвува многу лесно, има вкус...

Киндер торта која се приготвува многу лесно, а е и превкусна. Киндер тортата е идеален десерт за сите пригоди, особено за родендени на дечињата....

Уште не смислив име, а веќе ја изедовме: Со последните портокали...

Оваа торта ја направив вчера, многу ја бендисав, а моите беа воодушевени од вкусот. Имам дилема околу тоа како да ја наречам, бидејќи доминира...

ПЛАЗМА ЈУПИ ТОРТА ЗА 10 МИНУТИ: Едноставна е, брзо се прави,...

Плазма тортата е една од најпопуларните слатки. Едноставна е, брзо се приготвува, неодоливо е вкусна. Ја обожуваат децата, а главна состојка се плазма кексите....

„МРЗЛИВА ЖЕНА“ – Најбрзата торта од плазма, освежителна, кремаста и многу...

Рецепт на Валентина Машковиќ. Денес ќе ви го презентирам рецептот за оваа вкусна и едноставна торта која се приготвува со смрзнато или свежо овошје,...

БОЖЕСТВЕНА ТОРТА ЗА БОЖИЌ: Не се пече и брзо е готова,...

Убава кремаста торта која се приготвува со пудинг и чоколадо. Постапката е брза и едноставна, а резултатот е божествен. Тортата е прикладна подеднакво и...

БРЗА И КРЕМАСТА: Торта со кроасани која излегува баш голема и...

I РЕЦЕПТ - Торта со кроасани, без печење, многу брзо е готова Едноставна, а многу вкусна торта… ќе се воодушеват сите што ќе ја пробаат....

ВКУСНА МАМБА: Најбрзата торта без печење со вкус кој „ќе ве...

Рецепт и видео презентација на Валентина Машковиќ – Мамба торта, најбрзата торта без печење. Вкусот е Мамба тортата е нешто што мора да го...