Дома Тагови тинктура

Таг: тинктура

РУЗМАРИН ВО РАКИЈА: Најдобриот природен лек за проширени вени, целулит, болки...

Можеби не сте знаеле, но кога еднаш ќе почнете да ја користите, ќе бидете изненадени, колку е ефикасна оваа неверојатна комбинација. Третира бројни проблеми,...

ЛИСТ ОД ВИНОВА ЛОЗА: Еден од најсилните природни лекови, еве како...

Листот од винова лоза има многу витамини, а во поголема количина се издвојуваат: Ц, Е, А, К и Б6, како и ниацин, железо, влакна,...

Природен напиток кој има антибиотски својства и лекува настинки и инфекции

Најдобар начин за заштита од болести е силниот имунитет. За да го зајакнете имунитетот потребно е здраво да се храните, да бидете физички активни...

Со години ја правам – тинктурата од кокиче е одлична за...

Кокичето (лат. Galanthus) е најпознатото ранопролетно цветно растение. Всушност, кокичето е предвесник на пролетта. Повеќето видови на кокичиња се одгледуваат како украсни растенија, бидејќи...

Ја газиме, прескокнуваме, ја кинеме а не знаеме колку многу е...

ОВЧАРСКА ТОРБИЧКА – Capsella Bursa-Pastoris (Русомача, ме сака-не ме сака, Бабини гниди, Моминска трева) Овчарската торбичка е едногодишно или двегодишно растение, со исправено, слабо разгрането...

УНГАРСКИ КАПКИ за утринска вкочанетост, реума, отечени зглобови, гихт

Унгарската водичка, тинктура или капки (Ларендогра) потекнува од времето некаде пред 14 век, но точниот датум на рецептот е изгубен во историјата. Некои извори...

Лековита ракија од мајчина душичка за болки во нозете, циркулација, бронхит,...

Лековита ракија До една третина во едно шише или тегла се става издробена мајчина душица па се дополнува со појака ракија, се затвора и се...

Билни капки за лекување на габични заболувања (кандидијаза)

Чаевите и билните капки направени од билки богати со етерични масла, го јакнат имунитетот и имаат силно противбактериско и противгабично дејство Candida albicans е една...

Супербилка за склероза на крвни садови и чистење на крвта

Димарка (Fumaria officinalis) е едногодишна зељеста билка со стебло високо до 40 см. Листовите се трократно расечени на линеарни делови. Цветовите се со неправилна...

Стапалата намачкајте ги со ова, настинката инстантно поминува

Спремете ги го овој лек на време, за да го имате готов во случај на настинка. Земете една поголема црвена, многу лута пиперла или 3-4...