Дома Тагови сок од коприва

Таг: сок од коприва

ПОЕФИКАСЕН ЛЕК НЕМА ДА НАЈДЕТЕ: Исчистете ги бубрезите и спречете воспаление...

Кога постои проблем со бубрезите неопходно е да се одбегнуваат одредени намирници. Станува збор за храна што содржи големи количини на натриум, калиум, фосфор,...

Природен лек за сите оние кои постојано имаат ниско железо: брзо...

Анемијата или cлабокpвноста може да се излечи или да се одpжува под контpола со помош на природни лекови. Најдобрата превенција од оваа болест е...

ЕДНА ЧАША СОК ОД КОПРИВА ДНЕВНО: За леукемија, анемија, дијабетес, астма,...

ВЛИЈАНИЕ НА КАШЕСТИОТ СОК ОД КОПРИВА ВРЗ ЗДРАВЈЕТО: Бидејќи копривата е една од билките со најголем број лековити својства, се препорачува секојдневно да се...

Сок од коприва за освежување, толку е лековит што помага и...

,,Ќе напишам неколку зборови за ова мое омилено растение, со кое се занимавам со децении. Секојдневно ја гледаме во нашето опкружување, не сфаќајќи дека...

Една чаша дневно за анемија, дијабетес, астма, опаѓање на косата и...

Лековитите својства на копривата одамна се познати, а сокот и чаевите од коприва се користат како лекови во народната медицина. Поради диуретичките својства тие...

Мултивитамински џус од коприва, лимон и портокал без готвење, се подготвува...

Рецепт на Валентина од Кујната на Валентина Машковиќ. Мултивитамински сок од коприва, лимон, портокал без готвење. Полн е со витамини и минерали, а се...

Добитна комбинација: мед, коприва и куркума – за исфрлање на секрет...

Го јакне имунитетот, ги елиминира алергиските симптоми, ја ублажува болката предизвикана од артритис, го елиминира вишокот секрет од бронхиите. Домашниот лек на база мед, коприва...

Исфрлете ги отровите од лимфата како што се чистат санитарните јазли...

Ако не ги исфрлите отровите од лимфата, ќе се удавите во сопствениот отпад – раскажува проф. д-р Бранислав Михајловиќ од Институот за биомедицина. Функцијата на...

Природен лек од коприва, мед и куркума за имунитет, лекување анемија...

-Совет од д-р Олег Мазур, основач на Центарот за природна медицина во Санкт Петерсбург. Д-р Олег Мазур советува со помош на мешавина од мед, куркума...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"