Дома Тагови сочни колачи

Таг: сочни колачи

ОВИЕ КОЛАЧИЊА МИРИСААТ НА БЕЗГРИЖНОСТ: Старински кифлички, потопени во шербет

Колачите се врв, сочни, превкусни, им нема рамни. Ова е еден рецепт за старински колачи кои порано ги подготвуваа нашите баби, а ние ги...

ТУРСКО ШЕЌЕРПАРЕ СО КАРАМЕЛИЗИРАН ШЕРБЕТ: Се топи во уста, многу сочно...

За љубителите на шербетни колачи овој рецепт е сон. Колачите се сочни, многу вкусни, со нота на карамел, се топат во уста и толку...

ДОДЕКА СВАРИТЕ КАФЕ: Ситни, сочни гриз колачиња, излегуваат 70

Прекрасни, вкусни, сочни! Пробајте ги, ќе ги обожавате. Потсетуваат малку на „урмашици“, но малку се „полесни“ од нив, бидејќи преливот не се вари, па...

ШЕРБЕТНИ КОЛАЧИ: Овој едноставен рецепт за кој не ви треба многу...

Отсекогаш имав желба да направам шербетни колачи, бидејќи се сочни, вкусни и се топат во уста. Постојано досадував со прашања „како“, „што е важно“,...

Сочни парени колачи со кокос: Никој не може да им одолее

Вкусни, сочни се топат во уста. Никој не може да им одолее. Ќе ви претставиме два рецепти, а вториот е според охридски рецепти. Во...

СИТНИ КОЛАЧИ СО ГРИЗ: Излегуваат 70, а готови се додека сварите...

Прекрасни, вкусни, сочни! Пробајте ги, ќе ги обожавате. Потсетуваат малку на „урмашици“, но малку се „полесни“ од нив, бидејќи преливот не се вари, па...

СИТНИ КОЛАЧИ СО ГРИЗ: Готови се додека сварите кафе, излегуваат 70

Прекрасни, вкусни, сочни! Пробајте ги, ќе ги обожавате. Потсетуваат малку на „урмашици“, но малку се „полесни“ од нив, бидејќи преливот не се вари, па...

Шеќерпаре со едно јајце и кокос, сочни и вкусни, се топат...

Рецепт и видео прилог на Мои Домашни Рецепти – Шеќерпаре со едно јајце Вкусни старински колачи за сите љубители на шербетните колачи – лесен и...

Кокос колачиња полнети со чоколадо, брзо се готови и излегуваат многу

Многу вкусни, сочни колачиња. Потребни состојки: 500 мл пиво 200 мл масло 100 г кокос 750 г брашно 1 прашок за печиво за полнење: 100 г ситно рендано чоколадо за сируп: 700 г шеќер 700...

СМОКВАРКИ: Сочни, посни, вкусни ситни колачи со смокви и бадеми

Фото и рецепт: Јасна Мутиловиќ Потребни состојки: 2 шолји (од 200 мл) вода 1 шолја масло ½ џем од смокви или јаболка 2 шолји брашно ½ шолја пченкарно брашно 1 прашок...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"