Дома Тагови сируп

Таг: сируп

РЕЦЕПТ ЗА БОРОВ МЕД СТАР 100 ГОДИНИ: Ми го откри служител...

„Поминати се повеќе од 20 години откога знам за боровиот мед, а рецептот ми го откри еден служител на манастирот во Матка. Тој го...

ЛИМОН И ЃУМБИР – СИРУП КОЈ ГИ ЧИСТИ БРОНХИИТЕ ОД КОРЕН:...

Рецепт на Кети од Велика Британија. Овој домашен антивиpycен сируп се приготвува со ѓумбир кој му дава антивоспалителни својства и помага да се прочистат...

СИРУП ЗА ИСКАШЛУВАЊЕ: Ја разредува слузта и го олеснува исфрлањето, ја...

Ефикасен и природен лек без адитиви, направен од едноставни состојки кои сите ги имаме дома. Содржи антивоспалителни, антивирусни и антибактериски својства. Совршено делува на...

ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА КАШЛИЦА: По една лажица трипати дневно, за три...

„Драги пријатели, се надевам дека со овој природен лек ќе ви биде подобро, но во секој случај не го заобиколувајте ниту својот лекар“, вели...

ЃУМБИР, МЕД, ЛИМОН И ЛУК: Моќна комбинација за силен имунитет, запишете...

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 500 г домашен мед, 200 г свеж корен од ѓумбир, 2 лимони, 6 чешниња домашен лук (да не е кинески). ПОСТАПКА: Излупете...

ЕФИКАСЕН ПРИРОДЕН ЛЕК: За упорна и долготрајна кашлица

После пpeлежан грип или вироза, честопати се случува да остане долготрајната кашлица. Овој проблем најдобро е да се peши со природни препарати. Една билка...

Лекува сè до каде што допира крвта, ги обновува клетките и...

Она што е најдобро во врска со овој лек, е тоа што не мора да одите во аптека за да го купите (бидејќи го...

ПРИРОДЕН ЛЕК ОД БАНАНИ: За упорна кашлица, болки во грло и...

Здраво на сите, сакам да ви покажам како сами можете да си приготвите еден одличен лековит сируп од природни состојки. Мене и на моето...

Народни лекови за подобрување на имунитетот кај деца и возрасни –...

Многу лесно можете да ги приготвите овие сирупи кои помагаат кај јакнење на имунитетот и кај возрасни и кај деца. Народната медицина се покажала делотворна...

Делува веднаш, а брзо се прави: најдобриот лек против кашлица!

Ова е најбрзиот делотворен напиток кој ја смирува кашлицата за само неколку часа. Негова главна состојка е ловорот кој на сирупот му дава посебен вкус...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"