Дома Тагови сируп за кашлица

Таг: сируп за кашлица

ОДЛИЧЕН ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА КАШЛИЦА: Сируп од смокви и мед

Денес ќе дознаете како сами да си направите природен сируп од смокви кој претставува природен лек за кашлица, б олно грло и опстипација. Иако...

ДОМАШЕН СИРУП: За смирување на кашлицата и воспаление на респираторниот тракт

Ловоровиот лист е незаменлив кај проблеми со дишните патишта, бидејќи има антисептичко дејство. Пребогат е со витамини и минерали, па дури содржи и селен,...

ИСЧИСТЕТЕ ГИ БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: сируп од 2 состојки кои го исфрлаат...

Како природен лек, морковот е корисен во лекувањето на разни здравствени проблеми и болести. Морковот е вид на зеленчук кој е достапен во секој...

Ловоровите ливчиња може да се искористат и поинаку: за 5 минути...

Ловоровиот лист е многу ценет уште од античко време како свето дрво чии гранчиња им биле давани на победниците и поетите во знак на...

Рецепт за сируп кој ја лекува и најупорната кашлица: Со овие...

Секогаш кога ве гребе грло или поткашлувате, можете да отидете до најблиската аптека и да купите сируп или пастили кои ќе ги ублажат тегобите....

Сируп од мајчина душица, помага при грчеви, пневмонија и ја разредува...

Мајчина душица (Thymus serpyllum) е лековито растение кое помага при грчеви во стомакот. Оние кои стра.даат од чест бронхитис, густ секрет во белите дробови,...

СИРУП ОД ПИВО – ја смирува кашлицата а делува уште истиот...

Овој сируп е познат кај народот уште многу одамна а се применува за смирување на кашлицата, бидејќи делува брзо и ефикасно уште истиот ден....

Златниот рецепт на баба Лиле за дијабетес со ореви и слаткарче:...

Современиот свет се соочува со голем број хронични болести и метаболни болести од кои стра даат сè поголем број луѓе. Истовремено се чини дека...

Домашен сируп кој ефикасно ја смирува кашлицата после првото пробување –...

,,Порано речиси секој втор месец бев со сумамед, а после овој сируп веќе не кашлам, ефект има веднаш по првиот ден”. ,,Овој сируп за...

Сируп за ублажување на кашлицата со ловоров лист и жалфија, се...

Фото и рецепт: Кристина Гашпар – Сируп за смирување на кашлицата. Бидејќи ништо не делуваше, се решив да го пробам овој рецепт. Станува збор за...