Дома Тагови сируп за кашлица

Таг: сируп за кашлица

Порано секој втор месец бев со сумамед, а после овој сируп...

“Овој сируп за искашлување го препорача еден педијатар на ТВ и додека сум жива ќе му бидам благодарна!”, вели жената која го објави овој...

Лек за бели дробови според билкарот Мартин Најдовски – лекува бронхитис,...

Пишува Мартин Најдовски – Лек за бели дробови. Доколку имате било какво прашање околу приготвувањето на овој или некој друг народен лек од билки, можете...

Лек од лушпи од бадем, слез и суви смокви – најдобар...

После прележан грип или вироза, честопати се случува да остане долготрајната кашлица. Овој проблем најдобро е да се реши со природни препарати. Една билка...

Чај против тумори, регулирање на холестерол, шеќер – Народен лек кој...

Овој народен лек се пренесува со генерации, а се користи за чистење на крвта, за намалување на туморите, ублажување на симптомите од менопауза, за...

Проверено ефикасен и успешен лек за продуктивна кашлица – се исфрла...

Рецепт на Марика Миниќ Голема благодарност до нашата драга членка Марика Миниќ која го сподели овој рецепт за нашите читатели во групата НМД рецепти. Овој природен...

Овој сируп ја спречува кашлицата уште од првиот ден на користење...

За домашниот сируп од мајчина душичка и ѓумбир велат дека ја лекува кашлицата “како од шега”. На Интернет кружи овој рецепт и луѓето коментираат...

Моите деца штом се закашлаат веднаш им го давам овој сируп...

Фото и рецепт: Кристина Гашпар Бидејќи ништо не делуваше, се решив да го пробам овој рецепт. Станува збор за старински рецепт. На интернет ќе најдете...

Тегавецот е чудо во народната медицина: Рецептот се користи за преку...

Оваа билка расте речиси во секој двор и досега имаме доста пишувано и објавувано за тегавецот. Расте самонико, во изобилство, но доколку имате градина...

Природен антибиотик: Тегавецот ја чисти крвта, бубрезите и ги зајакнува слабите...

Тегавецот помага при исфрлање на секретот, смирување на кашлицата, астма, воспаление на бели дробови, а создава и аверзија кон пушењето, односно ја намалува желбата...

Сируп од мајчина душичка и ѓумбир за брзо стопирање на кашлицата...

Овој рецепт ја спречува кашлицата уште од првиот ден на користење – еве како едноставно се приготвува. Домашниот сируп од мајчина душика и ѓумбир, велат...