Дома Тагови сируп за кашлица

Таг: сируп за кашлица

Проверено ефикасен и успешен лек за продуктивна кашлица – се исфрла...

Рецепт на Марика Миниќ Голема благодарност до нашата драга членка Марика Миниќ која го сподели овој рецепт за нашите читатели во групата НМД рецепти. Овој природен...

Овој сируп ја спречува кашлицата уште од првиот ден на користење...

За домашниот сируп од мајчина душичка и ѓумбир велат дека ја лекува кашлицата “како од шега”. На Интернет кружи овој рецепт и луѓето коментираат...

Моите деца штом се закашлаат веднаш им го давам овој сируп...

Фото и рецепт: Кристина Гашпар Бидејќи ништо не делуваше, се решив да го пробам овој рецепт. Станува збор за старински рецепт. На интернет ќе најдете...

Тегавецот е чудо во народната медицина: Рецептот се користи за преку...

Оваа билка расте речиси во секој двор и досега имаме доста пишувано и објавувано за тегавецот. Расте самонико, во изобилство, но доколку имате градина...

Природен антибиотик: Тегавецот ја чисти крвта, бубрезите и ги зајакнува слабите...

Тегавецот помага при исфрлање на секретот, смирување на кашлицата, астма, воспаление на бели дробови, а создава и аверзија кон пушењето, односно ја намалува желбата...

Сируп од мајчина душичка и ѓумбир за брзо стопирање на кашлицата...

Овој рецепт ја спречува кашлицата уште од првиот ден на користење – еве како едноставно се приготвува. Домашниот сируп од мајчина душика и ѓумбир, велат...

Сируп против сува кашлица, кога ве гребе грлото и не ви...

Фото и рецепт: Верица Николиќ Овој сируп кој е против сува кашлица (рецептот го добив многу одамна, но досега не ми беше потребен), кога не...

Една мала чаша прави чудо – Смеса која ја исфрла слузта...

Оваа смеса особено се покажала како делотворна за ублажување на детската кашлица и враќање на имунитетот. Овој рецепт е наменет за деца кои со...

Домашен сируп против кашлица за деца: Го сузбива воспалението на белите...

Безбеден и здрав сируп против кашлица. Повеќето лекови против кашлица содржат декстрометорфан или DXM. Се користи како активна состојка на многу лекови против кашлица, а...

Домашен сируп од морков и мед за кашлица и полесно исфрлање...

Сирупот од морков успешно ја исфрла слузта од белите дробови! Ова е домашен сируп против кашлица кој е одличен за деца и возрасни. Потребни ви...