Дома Тагови пржени лепчиња

Таг: пржени лепчиња

Одличен појадок за 10 минути – “Пржени” лепчиња од рерна

Фото и рецепт: Снежана Кнежевиќ Брз и вкусен појадок. На овој начин лепчињата најмалку впиваат масло. Потребни состојки: 5-6 јајца 200 г ситно сирење 500 мл млеко 1 лажичка морска...

Пржени лепчиња за почетници: ќе ви откријам една тајна со која...

Ќе ви го откријам трикот, долго чуваната тајна на сестра ми за највкусните пржени лепчиња (конечно ми ја кажа и сега ќе ја споделам...