Дома Тагови природна прихрана за собни цвеќиња

Таг: природна прихрана за собни цвеќиња

ИТНО ДАЈТЕ ИМ ГО НА БИЛКИТЕ: Само 1 чаша, па ќе...

Една читателка се пошегува дека уште малку па ќе мораме да им готвиме супи и манџички на нашите билки за да можат да „раѓаат“,...

ФАНТАСТИЧНО! Не го фрлам веќе, тоа злато вредело за нашите билки,...

Денес ќе ви откриеме како да го направите најдоброто органско ѓубриво за сите баши растенија, вклучително цвеќиња и градинарски култури кои растат во саксија...

ЗА 2 ЧАСА ЦВЕЌЕТО СЕ ИСПРАВА: Гарантирано ефикасен лек за свенати...

Сомелете кора од банана, додајте сомелени лушпи од 2 јајца и една мала лажичка несварено кафе. Сето ова добро промешајте го со половина литар...

Од ОВА цвеќето ќе расцвета како лудо, а особено сарделите

Денес со вас ќе споделам еден трик како да му овозможите на вашето цвеќе убаво да буи и цвета во текот на целата година...

САМО 1 ЛАЖИЦА: Ќе направи пиперките и другите билки забрзано да...

Во последно време сè поголем е бројот на градинари аматери кои се заинтересирани за одгледување на домашни, органски пиперки, а исто така има и...

СИТЕ ЦВЕЌИЊА МИ СЕ ОТВОРИЈА, А НАЈМНОГУ ОРХИДЕИТЕ: Овој раствор нуди...

„Имам толку многу бујни цветови на терасата што секое утринско кафе ми е по мерак. И оние цвеќиња што не растеа, сега се бујни...

ОД ОBА ЦВЕЌИЊАТА И ДОМАТИТЕ ЗБУВНУВААТ: Цветаат без прекин и даваат...

Сите сакаме да имаме цвеќиња со раскошни цветови и сјајни, полни зелени листови кои како да излегле директно од некоја прашума. Би сакале исто...

АГРОСОВЕТ: Собните цвеќиња нахранете ги со оваа евтина состојка, па ќе...

Честата употреба на вештачката прихрана врз растенијата може негативно да влијае на нивниот раст и развој, па затоа им е потребна промена во начинот...

Моите тајни состојки поради кои цвеќињата бујнo ми цветаат се: паста...

Собните цвеќиња ги хранам исклучиво со ова и секој се чуди колку добро ми бујат и цветаат. Саксиското цвеќе во домот е убавина, стил,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"