Дома Тагови посна бајадера

Таг: посна бајадера

Бајадера од кикирики, преубава, посна, лесна за правење и многу вкусна

Фото и рецепт: Драган Страшеноски Рецептот за оваа прекрасна бајадера го објави нашиот драг пријател, почитуваниот Драган Страшеноски, во групата НМД рецепти. Потребни состојки за основа: 750...

Прекрасна ПОСНА КОКОС БАЈАДЕРА: Едноставна за правење, декоративна и вкусна, без...

Еве уште еден посен колач со бисквити и кокос, погоден за посни слави славски трпези. Потребни состојки: 300 г шеќер 200 мл вода 250 г маргарин 300 г мелени...

Посна сникерс бајадера – брзи, ситни, посни колчиња

Оваа посна бајадера исчезна додека да трепнеш! Кикириките малку повеќе ги испржив па доби поинтензивен вкус и сите дома почнаа да ја разграбуваат. Сабајле...

Домашни бајадери – готови се за 20 минути

Не мора да бидете експерти во кујната за да ги направите овие бајадери. Потребни состојки: 9 лажици вода 200 г шеќер 150 г мелени ореви, бадеми или лешници 250...

Посна БАЈАДЕРА за БАДНИК

Фото и рецепт: Анита Стојановска Потребни состојки: 500 мл вода 500 г шеќер 250 г маргарин 300 г мелени ореви 300 г мелени посни бисквити 100 г толчени ореви 1 чоколадо за...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"