Дома Тагови погача мека како памук

Таг: погача мека како памук

ПАМУЧЕН ЛЕБ ОД НЕКОЛКУ СОСТОЈКИ: Се сече како пица, а вкусот...

Овој леб толку многу ме воодушеви, што не сакам да испробувам други рецепти. Тестото се подготвува многу брзо, не се чека многу да отстојува,...

ЦВЕТНА ПОГАЧА – ЛЕБ: Овој рецепт е стар 9 години, за...

Рецептот е едноставен и лесен, па можете да го приготвувате секој ден, за појадок, ручек или вечера. Се добива прекрасна, мека како памук погача...

ПОЛНЕТА ПОГАЧА КАКВА НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ ДОСЕГА: Поради овој прелив излегува...

Рецепт и видео презентација на Аурора рецепти: „Прелиена полнета погача каква не сте пробале досега, го споделувам овој рецепт со вас, единствена и преубава...

БРЗА И ЛЕСНА ПОГАЧА КАКО ПАМУК – Додека се пече, цела...

Ќе ви претставиме два рецепти за погачи меки како памук кои изминативе години беа фаворитни за читателите на НМД. Некоја од нив можеби веќе...

ПОГАЧА ЗА СРЕЌА – Нов рецепт – Мека како душа, декоративна...

Фотографии и рецепт на Николинка Касап – Погача за среќа. Погачата навистина е преубава, нежна со едноставна постапка, а се добива еден декоративен и...

Цветна-корнет погача, мека како памук, додека се пече ми мириса цела...

Фото и рецепт на Александра Шуманова – Цветна погача мека како памук Рецептот за оваа прекрасна погача ни го претстави нашата драга членка Александра Шуманова...

Блага погача полнета со нутела – вкусна и мека како памук,...

Рецепт и видео прилог на: Cucina Facile Tashev Вкусна и мека како памук погача, филувана со нутела. За рецептот има и видео прилог од постапката. Потребни состојки: 140...

Тестото се замесува одвечер, а наутро погачата е готова за 5...

Рецепт и видео прилог на “Тушба”: Погача мека како памук. Ова е рецепт за крофнеста погача чие тесто се подготвува одвечер, а наутро ја имате...

Брза и едноставна погача со кашкавал, многу вкусна, мека како памук...

Му благодариме на Том Филос за прекрасните рецепти што ги споделува со читателите на НМД.мк. Неговиот рецепт за погача со кашкавал, мека како душа,...

Пита мека како памук со фил од ореви и магдонос, а...

Фотографија и рецепт на Ралица Маринова Питата се приготвува доста едноставно, а добивате многу раскошен изглед и што е најважно – неодолив вкус. Потребни состојки: 700 г...