Дома Тагови пире

Таг: пире

Свекрва ми ме научи како да правам пире, а да не...

Компировото пире е еден од најчести прилози кои се послужуваат покрај секое друго јадење, како месо, риба... Наместо да стоите над шпоретот и да...

НАЈВКУСНОТО ПИРЕ СЕ ПРАВИ БЕЗ МЛЕКО И ЈАЈЦА: Посно е, а...

Испробајте го овој одличен рецепт на Ана Ашанин за ароматично компир пире кое одлично одговара како прилог на секое јадење, а може да се...

ЛЕСНО, БРЗО И ВКУСНО: Се топат во уста, за 1 минута...

Овие ќофтенца се приготвуваат многу лесно и едноставно, а неверојатно се вкусни, па често ги подготвувам зошто сите во нив уживаме да се сладиме....

Како се прави ПОСНО КОМПИР ПИРЕ без млеко: професионален готвач ја...

Не мора да се откажувате од вашиот омилен прилог за време на постот, направете посно компир пире кое одлично се комбинира со разни други...

НАЈВКУСНОТО ПИРЕ ОД КОМПИР: Додајте ја оваа состојка – сите ја...

Пробајте, прави огромна разлика! Компирот е вкусна и евтина намирница, лесно достапка ако треба брзо да нахраните поголем број луѓе. Помфритот не е здрав затоа...

Специјалитет со мелено месо и пире од компир – превкусно е!

Потребни состојки: 500 г мелено месо 1 јајце средина од парче леб или презла малку млеко 1 мала главица кромид зачини, сол, црн пипер, вегета.. за пире: 4 компири 1 лажица млеко малку путер по...

Лекови од компир за желудник, очи, висока Т, акни, изгореници, срце

Еден човек годишно може да изеде просечно 72 килограми компир. Овој зеленчук може да се приготвува на многу различни начини и многу е вкусен,...

Кога маж готви: селско месо и пире – прсти да излижеш!

Фото и рецепт: Влатко Стојовски СЕЛСКО МЕСО Месото се сече на коцки со средна величина, се пропржуваат на тивок оган.  Се додава ситно сечкан кромид кој откако...

Кифлички со компир пире – превкусни, се печат за 12 минути

Рецепт: Sašina Kuhinja Потребни состојки: 300 г брашно 1 мала лажика сол 1 сув квасец 100 мл млако млеко 4 големи лажици масло 200 г пире од компир 1 јајце Постапка: Сите состојки се...

Искуство: пирето од тиква ми помогна да ја отстранам егземата

Пире од тиква и помогнало на Вера Алексеева да ги отстрани јадежот и компликациите поради воспаление на кожата. Мекиот дел од тиквата (околу еден килограм)...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"