Дома Тагови пилешко месо

Таг: пилешко месо

Комплетен ручек готов за 15 минути

Потребни состојки: 300 г бело пилешко месо 150 г печурки 100 г морков 3 пиперки: црвена, жолта и зелена 2 тиквички Сол, црн пипер, мелен црвен пипер, магдонос Малку маслиново масло Малку...

Ручек прсти да излижеш! Најдобрата комбинација од месо и компир

Потребни состојки: 700 г пилешко (батаци, крилца)+- 1 главица кромид 700 г компир 2 јајца 200 мл млеко 100 мл кисела павлака 100 мл јогурт 200 г брашно 100 мл масло Сол, црн пипер,...

Едно од овие три парчиња месо не смеете да го купувате...

Пилешкото месо веќе подолго време се смета за едно од најздравите видови месо и претставува одличен извор на животински протеини. Затоа повеќето од нас...

Вкусен и брз ручек од 3 состојки

Многу вкусно јадење што брзо се приготвува. Потребни состојки: 500 г пилешко филе 1 крем супа од печурки 200 мл павлака - хопла Постапка: 1.Пилешкото филе исечете го на тенки...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"