Дома Тагови павлака

Таг: павлака

Чискејк – Tarta de questo

Торта од сирење, Tarta de questo, Чискејк е кремаста, вкусна и свежа слатка... можам слободно да ви кажам дека доведува до лудило во комбинација...

Сладолед торта со јагоди, готова за десет минути

Неодолива сладолед торта, се прави за миг ама исто така и брзо исчезнува. Потребни состојки: 1 кг шлаг 1 литар кисела вода 2 павлаки 2 кутии мелени Плазма кекси 2...

Пита со готови кори која ќе ве освои по првиот залак

Вкусна пита со тиквички и сирење, одлична за секакви пригоди! Потребни состојки: 1 пакување готови кори, 5-6 тиквички, 500 г кравјо сирење, 5 јајца (3+2), 5 лажици кисела павлака (2+3), 1...

Чискејк со боровинки без печење

Чискејкот е еден од наједноставните и највкусни колачи кој сите го сакаат. Ако сакате вашите домашни и пријателите да ги изненадите со фин десерт,...

Врвна бисквит торта

Потребни состојки: 800 г бисквити 100 г ореви 200 г шеќер 60 г какао 240 мл вода 150 г путер 1 лажичка екстракт од ванила 120 мл слатка павлака 120 г млечна или...

Инстант ефект – зелена лутеин маска за пеглање на брчки и...

Мислите дека дошло време за ботокс? Отфрлете ја таа мисла и поскоро обидете се со ова природно средство кое освен што неверојатно хидрира, ги...

Прекрасен колач од малини од кој куќата ќе ви замириса на...

Многу е едноставен а вкусен колачот со малини. Пробајте го! Потребни состојки за бисквит: 170 г брашно +- 140 г шеќер ¼ лажичка сол 1 жолчка 1 лажичка прашок за...

Торта “Бела Магија” – рецепт

Потребни состојки: За пандишпан: • 15 лажици брашно за колачи од Жито Лукс • 5 јајца • 15 лажици шеќер • 15 лажици масло • 15 лажици млеко • 1 кесичка...

Најпознатата, царицата на тортите – МИЛКА ТОРТА готова за 30 минути

Сигурно сте се прашувале како се прави Милка, тој фантастичен вкус кој остава без здив! Сега сте во можност да направите Милка торта за...

Грчки колач кој не се пече а готов е за 20...

Потребни состојки: 1,5 литар млеко 4 желатини 300 г шеќер 1 литар слатка павлака 200 г чоколадни наполитанки 2-3 ребра чоколадо за готвење 300 г петит кекси 100 г чоколадни трошки Постапка: Од 1,5...