Дома Тагови павлака

Таг: павлака

Најубавиот компир што сум го јадела – чиста десетка!

Вака приготвениот компир е сочен и доста заситува. Ви препорачувам да го пробате! Потребни состојки: 1,5 кг компири 500 мл павлака за готвење (хопла) 200 мл млеко 100 мл...

Вкусен и брз ручек од 3 состојки

Многу вкусно јадење што брзо се приготвува. Потребни состојки: 500 г пилешко филе 1 крем супа од печурки 200 мл павлака - хопла Постапка: 1.Пилешкото филе исечете го на тенки...

Брзи крофнички со павлака и јајца

Овој рецепт одлично ќе ви се најде кога набрзина ќе сакате да приготвите нешто вкусно за појадок. Крофничките се храна кој секој ги сака,...

Ова е ручекот за кој сите зборуваат – го пробав и...

Потребни состојки: 500 г пилешко месо (или месо по избор) 1 главица кромид 1 јајце 3 чешниња лук 200 мл павлака за готвење 150 г тврдо сирење или кашкавал Сол, црн...

Брза солена торта со лепче

Солената торта е моментно едно од најактуелните предјадења. Ова предјадење кое просто се топи во устата, со сигурност ќе биде општоприфатено од вашите пријатели. Добар...

Мрзлива жена: сладолед торта за 15 минути

Преубава торта која ако ја чувате во фрижидер може да биде кремаста, а ако ја ставите во замрзнувач – ќе добиете сладолед торта! Потребни состојки: 500...

Природен ботокс за затегнување на лицето – ситните брчки исчезнуваат!

Потребни состојки: 1 лажица густин 5 лажици свежо исцеден сок од морков 1 лажица павлака Подготовка: Во малку вода растворете го густинот. Ставете го во сад со 400 мл...

Сендвич торта: вкусна и декоративна за свечени денови

Фото и рецепт: Зорка Јанчева Драги мои домаќинки, домаќини и вредници, оваа сендвич торта многу е вкусна и убава за свечени денови. Потребни состојки: 6 конзерви туна ½...

Пиперки во павлака – вкусно мезе

Многу вкусно мезе! Потребни состојки: 3 кг пиперки - сомборки 2 кг павлака со 20% м.м. малку сол 600 г сирење Постапката погледнете ја во видеото: https://youtu.be/RREZP0KQNgw Коментар на Натка Талеска: ”Jas gi...

Ананас торта која НЕ СЕ ПЕЧЕ – брзо и едноставно

Потребни состојки: 1 пакување пишкоти 200 г 1 АБЦ сирење 200 г 100 г шеќер во прав 1 кесичка желатин 1 кесичка прелив за торти 1 конзерва ананас 580 500 мл...