Дома Тагови Оревовача

Таг: Оревовача

ЗЕЛЕНИ ОРЕВИ ВО МЕД: Моќен сируп за успорена работа на штитна...

Зелените оревчиња и медот се доволни за да се направи овој моќен сируп. Само со две состојки е можно да се направи сируп кој...

Помагаат кај анемија и болести на грлото: Направете природен лек од...

Младите зелени ореви (Juglandis Immature fructus) содржат голема количина на витамин Ц, јод и многу други витамини, а сируп подготвен со нив и со...

Оревовка по најдобар рецепт, одличен ликер за здравје на штитната жлезда,...

Нашите баби и дедовци го обожуваа ликерот од зелени оревчиња. Добро знаеле дека тој е еден од најделотворните лекови. Оревите лекуваат најразлични заболувања, а...

ОРЕВОВКА: Рецепт за ликер од ореви кој е добар за штитна...

Оревовката уште е позната и под називите ораховач, оревовача или ликер од ореви. Но, како и да го нарекувате овој пијалак кој се добива...

Оревовача со најдобар вкус, здрав и одличен ликер за јакнење на...

Фото и рецепт: Душка Д. Под рецептот има видео за постапката на приготвување на ликерот. Потребни состојки: 1 литар ракија (комова) 2 ванилин шеќер 350 г шеќер 10 зелени оревчиња 1...

Ликер од ореви: мевлем за желудникот и штитната жлезда

Ликерот од ореви, уште познат и како оревовка, во народната медицина веќе со години се користи како природен лек за штитната жлезда и дигестивни...

Оревовача за штитна жлезда со ореви, кафе и портокал

Фотографија и рецепт на Бранислав Глигоровиќ Тироидната жлезда се наоѓа под гркланот и произведува хормони со кои се регулира, меѓу другото, телесната температура, метаболизмот и...

Не ги фрлајте зелените оревчиња од Оревовачата-од нив се прави “свето...

Има еден рецепт кој го прават Италијаните. Од зелените оревчиња кои сте ги употребиле за Оревовача, после цедењето прават многу убаво вино. Рецептот иде...

Еве како се прави „Оревовача“ по стар рецепт: ја штити тироидата...

Нашите баби и дедовци го обожуваа ликерот од зелени оревчиња. Добро знаеле дека тој е еден од најделотворните лекови. Оревите лекуваат најразлични заболувања, а...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"