Дома Тагови наут

Таг: наут

ОВА Е БИЛКА НА ИДНИНАТА: Ги јакне коските и срцето, а...

Леблебија, наут, варен грав – тоа се сите имиња за истата зрнеста храна, мешунка богата со протеини. Наликува на соја со светло-кафеава боја, а...

Јас и кога постам си правам вкусен посен шлаг, а од...

Во последно време кај нас хумусот и фалафел станаа доста познати, но дали знаевте дека од водата во која сте вареле наут (или попознат...

БИЛКА НА ИДНИНАТА: Ги јакне коските и срцето, спречува рак, дијабетес...

Леблебија, наут, варен грав – тоа се сите имиња за истата зрнеста храна, мешунка богата со протеини. Наликува на соја со светло-кафеава боја, а...

БИЛКА НА ИДНИНАТА: Ги јакне коските и срцето, а спречува рак,...

Леблебија, наут, варен грав – тоа се сите имиња за истата зрнеста храна, мешунка богата со протеини. Наликува на соја со светло-кафеава боја, а...

Протеини: еве што треба да јадете ако не внесувате месо кога...

Протеините се многу важни- нашето тело ги користи за изградба и раст на клетките. Сите знаат дека месото, јајцата и млечните производи се извор...