Дома Тагови напиток

Таг: напиток

Подгответе се вечер да изгубите половина килограм. Овој напиток е чудо!

Некои напитоци треба да се пијат наутро, некои преку ден, а ова е препорака за навечер. Пригответе го навреме и испијте го пред спиење. Ќе...

За 4 дена се слабее и до 4 килограми: напиток кој...

-Овој едноставен напиток е тајната за витка линија. Со овие едноставни состојки кои можете да ги купите во било која продавница, ќе приготвите едноставен и...

Со овој напиток ќе го намалите обемот на стомакот и ќе...

Ако сакате рамен стомак, мора да обратите внимание на храната која секојдневно ја внесувате. Овој корисен рецепт ќе ви овозможи совршен облик на вашите стомачни...

Резултати за 72 часа – напиток за слабеење

Нашата исхрана во најголем дел се состои од јаглени хидрати и масти. Особено после празниците имаме обичај да се прејадуваме, а потоа забораваме да...

Ако имате било каков стомачен проблем, решението можеби ќе го најдете...

-Дали имате чести тегоби со стомакот? Ова се неколку природни лекови кои се многу делотворни. Наједноставните традиционални природни лекови за стомак се секако чаевите. На...

Ви го откриваме долгочуваниот рецепт против импотенција!

Пробајте и сами ќе се уверите!   Потребни состојки:   200 г мед 1 чаша коњак Сок од 3 лимони 3 свежи жолчки од јајце 1 стаклена тегла Подготовка: Сите состојки добро измешајте ги...

Напиток за инстантно стопирање на настинката

Ако се разбудите со болки во мускулите, затнат нос и болно грло, веднаш подгответе го следниот напиток за да го стопирате натамошното напредување на...

Од Алпите со љубов – напиток Бомбардино

Бомба во чаша, сервирана на италијанските снежни патеки, на смрзнатите скијачи брзо им го враќа руменилото на образите и насмевката на лицето. ​ Бомбардино е пијалак...