Од овој напиток докажано се исфрлаат вишокот течности, масните наслаги, се прочистува крвта и телото од токсини. Овој напиток буквално го придвижува целото тело.

Со текот на годините телото се успорува, токсините се таложат, во цревата има повеќе отрови, стануваме интолерантни на повеќе состојки…но, за да се ослободите од сето тоа без агресивна интервенција, обидете се овој напиток.

Секако, не може преку ноќ веднаш да ве подмлади, но веќе за една седмица дава одлични резултати!

За само седум дена ќе забележите дека многу полесно ќе станувате наутро, за 80% ќе биде намален уморот и ќе немате отоци од задршка на течности бидејќи сите вишок течности и нус продукти од метаболните процеси ќе бидат исфрлени.

Потребни состојки:

1 лимон – сок

1 чаша топла вода

½ лажичка рендан ѓумбир

1 лажичка јаболкова киселина

1 лажичка мед

Постапка:

Пијте го ова секое утро на празен желудник. Содржи многу витамин Ц, калиум, го намалува нивото на шеќер во крвта, го регулира високиот крвен притисок, го забрзува варењето, па дури и навечер…