Дома Тагови моркови

Таг: моркови

Најевтината лутеница „Огнени моркови“ – „ЛУТКО“: Салата без која не ја...

Најевтината лутеница „Огнени моркови“ - „ЉУТКО“: Салата без која не ја чекаме зимата. Пригответе ја хит-салатата со моркови која е евтина, но многу вкусна,...

ПРИРОДНИ СОКОВИ ЗА ИМУНИТЕТ: Јаболка, круши, морков, лимон, дуњи… Многу вкусни...

Честопати за нашето здравје започнуваме да се грижиме дури кога тоа ќе се наpyши или кога ќе го изгyбиме, а тогаш најчесто е доцна. Затоа,...

„ГЕНЕРАЛКА“ НА ЦРНИОТ ДРОБ И НАМАЛУВАЊЕ НА ХОЛЕСТЕРОЛОТ: Само по три...

Замастувањето на црниот дроб може да биде повремена состојба која барем еднаш во  во животот ја искусува секој човек. Иако, обично се јавува кај...

ГУСТ СОК-ФРУКТАЛ: Од јаболка и моркови, се добива 20 литри вкусен...

Есента е периодот кога се приготвуваат разни зимници со цел да се сочуваат витамините и минералите на плодовите кои раскошно ни ги дава преку...

Овие листови ги фрламе како да се валкани, а всушност се...

Од листовите од морков (кои наликуваат на листовите од магдонос) може да се подготви чyдесен напиток, а освен плодот на морковот, кој е исто...

Лек со моркови кој нема да ве чини ни пет пари,...

Карциномот на дебелото црево и ректумот, попознат како колоректален карцином, е трет најчест вид карцином кај мажи и жен. Ракот на дебелото црево е...

Домашен мултивитамински сок без конзерванси со малку шеќер готов за 15...

Рецепт на Драгана Михајловиќ од "Направи сама - Идеја за креативци - Направи сам" - Домашен мултивитамински сок без конзерванси со многу малку шеќер,...

Искашлајте ја целата слуз која ве гуши со неколку лажици од...

Овој лек првично е осмислен за да помогне во искашлувањето на слузта од белите дробови и ослободување на дишните патишта.  Меѓутоа, луѓето што го консумирале...

Лек за висок шеќер: на расолницата додадете и само две состојки...

Расолницата од кисела зелка е добар лек за дијабетичари, бидејќи го намалува шеќерот во крвта и го подобрува варењето. Корисно е секојдневно да се пие...

Зимска салата во тегла

Можете да ја пастеризирате или да додадете конзерванс (како вам ви одговара). Потребни состојки: 5 кг пиперки 2 кг моркови 1-3 главици лук 3 китки магдонос 1 чаша оцет 500 мл...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"