Дома Тагови љубов

Таг: љубов

ЕВЕ ЗОШТО МАЖИТЕ ГИ ОСТАВААТ ДОБРИТЕ ЖЕНИ: Едноставно е, но несфатливо!

Еден од главните парадокси во врските е тоа што мажите ги оставаат добрите жени. Имам пријател кој многу прагматично пристапи кон бракот. Не очекувал...

ПОМОЛЕТЕ СЕ: Денеска се слави Љубовта, Верата и Надежта, за многу...

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 17 септември по стар стил, 30 септември, по нов. Денеска е Св. маче0нички Вера, Надеж и...

Кумата ми го спаси бракот, ми рече еднаш да излезам и...

Кога решив да се венчам пред олтарот со Даниел на 23-годишна возраст, ме предупредија дека сум уште млада, дека љубовта ќе го изгуби својот...

Спиритуални конекции: Ова се сигналите кога некому силно му недостигате

Во текот на животот остваруваме бројни емотивни, спиритуални и лични односи, а голем број од нив се одликуваат со силна конекција која се манифестира...

14 рецепти за многу брзи и неодоливо вкусни торти и колачи...

Денес на денот на вљубените прославете ја вашата љубов во својот парнер на најромантичен начин. Подгответе една од овие превкусни торти и изненадете го...

Колку повеќе ги гушкате своите деца, толку тие стануваат попаметни –...

Ако сакате да си ги прегрнувате децата – правете го тоа и натаму, почесто. Еден ден за тоа ќе ви бидат благодарни. Според најновите истражувања,...

Детски психијатар: Ако му обраќате доволно внимание на детето, тоа нема...

Ако детето повеќе сака да гледа цртани филмови отколку да оди со вас на прошетка – сте ја изгубиле битката, некаде сте погрешиле! –...

Ако дојде до кавга со партнерот направете го ОВА и за...

Ситниците можат да ве извадат од такт, особено ако сте имале тежок ден зад себе и долг стресен период. Секогаш практикувајте да се занимавате со...

Ако сме плод на ГРЕШКА при зачнувањето – ВАКОВ ќе ни...

Доколку по грешка или од невнимание сте забремениле, тоа дете ќе се чувствува несакано, недобредојдено, грешка на природата... Од самиот почеток на мејозата, суштеството...

Исповед: Со седум катанци му се заклучува машкоста за да пропадне...

Не може да се опише страшното чувство за еден маж, кога тоа ќе му се случи. Веднаш виновникот се бара кај жената, бидејќи таа...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"