Дома Тагови љубов

Таг: љубов

Некои го вадат прстенот од покојникот – ЕВЕ за што се’...

Оние кои поседуваат ваков прстен го чуваат како најголема тајна и никогаш не признаваат дека за успесите кои ги нижат во животот, може да...

Гревови: кога девојка не може да се омажи – виновна е...

Сите ние сметаме дека младешките љубови се нешто низ кој секој треба да помине. Некогаш имаат среќни краеви и завршуваат со брак, но некогаш...

Љубов: што прави жената кога веќе не ве сака и ништо...

Ова се некои работи кои жените ги прават кога веќе не им се допаѓате: НЕ КОМУНИЦИРАТЕ КАКО ПОРАНО Претходно нормално сте комуницирале, а сега не започнува...

Два бамбуса за љубов и среќен брак, три за среќа, пет...

Бамбусот е многу интересна билка која често ја одгледуваме во вазна или во саксија. Во деловите од источна Азија постојат шуми од бамбусово дрво...

ЖЕНСКА СРЕЌА – можеби ќе бидете изненадени, но велат дека има...

ЖЕНСКАТА СРЕЌА се крие во хармонијата на домот, а за оваа билка се верува дека токму таа го носи мирот и спокојството, но и...

За бракот и семејниот живот: Сите жени не се Благослов за...

Смислата на бракот е во причинувањето на радост. Се подразбира дека брачниот живот е најсреќен, најпотполн и најбогат. Тоа е совршена Божествена установа. Божествената...

ГОЛЕМ ЖЕНСКИ ХОРОСКОП: Кој маж не е за вас, а кој...

Во овој хороскоп детално ви објаснуваме кои мажи треба да ги избегнувате, а со кои е пожелно да влезете во врска. Овен  Вие и љубовта: За...

На овие 3 хороскопски знаци зимата им спрема нешто ГОЛЕМО

Водолија Припадничките на овој знак имаат најголеми шанси да ја официјализираат својата врска или да дознаат дека ќестанат мајки. Најстудените месеци во оваа година ќе бидат особено поволни кога станува збор за семејнитеврски. Овој период е особено плоден за започнување на сериозна врска, додека пак за паровите кои се долго времезаедно е совршено време да го кажат судбоносното ДА. Рак Зимата ќе биде посебно поволен период кога се во прашање љубовните врски на најемотивниот знак вохороскопот.  Раковите конечно ќе можат да се извлечат од лошата врска или пак ќе официјализираат нешто што долго гопосакувале. Нежните и емотивни Ракови копнеат за брак и верен партнер, па во текот на зимата ќе запознаат токму некојтаков.  Доколку веќе подолго време размислувате за некој воздушен знак, во текот на јули ве очекуваат незаборавнимоменти кои ветуваат сериозна врска. Лав Иако огнените Лавови мислат дека нивното време да се смират сè уште не пристигнало, зимава тоа ќе се смени.Во текот на зимата нивната комплицирана ситуација конечно ќе се реши и нештата ќе биде многу појасни. Јануари и февруари се нивни месеци и ќе им донесат многу насмевки и љубов, но и понуди за брак. За Лавовитекои се во врска подолго време, ова е вистински момент да кажат ДА, или барем да размислат за тоа, додека ониекои се сами можат да очекуваат љубов на која нема да можат да ѝ одолеат.

Од Алпите со љубов – напиток Бомбардино

Бомба во чаша, сервирана на италијанските снежни патеки, на смрзнатите скијачи брзо им го враќа руменилото на образите и насмевката на лицето. ​ Бомбардино е пијалак...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"