Дома Тагови лек со алое вера

Таг: лек со алое вера

АЛОЕ ВЕРАТА Е ЗЛАТЕН ЛЕК: Ако ја помешате со овие намирници,...

Алоето, несомнено се смета за најлековитата билка на планетата. Таа е надалеку позната по тоа дека има големо влијание врз здравјето, а истовремено се...

Најевтиниот лек на светот: помага при астма, алергија, проблеми со цревата...

Постојат повеќе од 300 видови на алое, но само 4 од нив имаат лековити својства. Видот Аloe Barbadensis Miller е меѓу првите на овој...

Лек за бронхопневмонија и други болести, а поради ефикасноста рецептот ми...

„Терапијата со овој домашен природен лек трае три седмици, меѓутоа најдобро е да се испијат три дози. Кога завршувате со првата доза, втората треба...

Моќен лек кој го подобрува видот, витамински напиток по рецептот на...

Во 1960-тите во една руска oфталмолошка клиника, покрај редовното лекување и медицинска терапија, рускиот лекар, офталмолог и хирург Владимир Петрович Филатов ги советувал пациентите...

Веселина го излечила миомот на матка и го откри рецептот од...

Ракот на ендометриумот на матката е најчестиот карцином на матката, најчестиот малиген тумор кај женскиот репродуктивен систем и четврти најчест карцином кај жените. Најчесто се...

Лек за бронхит и други состојби, рецептот ми го побараа и...

Терапијата со овој домашен природен лек трае три седмици, меѓутоа најдобро е да се испијат три дози. Кога завршувате со првата доза, втората треба...

Ова е важна причина зошто треба дома да си имате кактус...

Алое вера е многу корисна билка и затоа е препорачливо да си ја имаме дома. Ќе ви наведеме неколку причини зошто треба да ја...

Само две лажички: Користете го овој стар лек секој ден и...

Алое вера, лимон и мед се три моќни природни состојки кои имаат големи благотворни својства за нашето здравје. Исчистете ги листовите од лековитиот алое...