Дома Тагови квасно тесто

Таг: квасно тесто

ПИЦА БЕЗ МЕСЕЊЕ, СО МЕРКИ НА ЧАША: Ова ќе сакате да...

Овој пица-леб се подготвува толку многу брзо, а за вкусот немам зборови. Ќе го направите уште денес кога ќе прочитате колку лесно се припрема....

Живеам во странство, но нашите домашни јадења ми се највкусни –...

Овие печива се меки како памук, тестото излегува меуресто и воопшто не е жилаво. Секој може да ги направи, а тајната е во тоа...

Кога се омажив не знаев да месам тесто, а денес месам...

Кога се омажив пред 23 години бев „незнајко“ во кујната, знаев да спржам јајца и да направам уште неколку едноставни јадења. За среќа, имам...

И да имате 100 години, мора да знаете да ги направите:...

Пробајте ги овие меки уштипци кои имаат интересен и многу декоративен изглед на ружички. Не се подготвуваат комплицирано. Тестото се прави од брашно, вода...

ЛЕБ ЗА ПОЈАДОК: Нема поубав мирис од домашно замесено тесто, може...

Овој млечен леб е идеален за појадок особено за време на викендите и најдоброто нешто кај овие кифлички е што може да се замрзнат...

РОЛНИЧКИ СО СИРЕЊЕ, КАКО ОД ПЕКАРНИЦА: Испробајте го овој нов рецепт...

Доколку барате совршен појадок или ужина што ќе ве воодушеви со својата неодолива мекост, ролатот со сирење е одличен избор. Овие кифлички се вистински...

ТЕСТОТО Е МЕКО КАКО ОБЛАК: Малкумина ја знаат оваа тајна, вкусни...

На многу лесен и едноставен начин направете универзално тесто според рецептот на Јулија. Се замесува со квасец и не содржи јајца (во тестото), што...