Дома Тагови куглоф со ореви и пудинг

Таг: куглоф со ореви и пудинг

Најубавиот куглоф со ореви и пудинг од ванила

Најмекиот и најмирисниот куглоф, со сечкани ореви и пудинг од ванила. Ќе уживате во секој залак. Потребни состојки: Се мери со шолја од 200 мл. 4 јајца 1...