Дома Тагови крв

Таг: крв

Може да биде опасно: Еве како да постапите ако ви тече...

Причините за оваа појава можат да бидат многубројни: фрактура, зголемен крвен притисок, болест на срцето, анемија, заразна болест или преголем физички напор. Крвавењето од нос...

Дали знаете што сè можете да излечите со вода од бамја...

Бамјата може да помогне во лекувањето на дијабетес, астма,​холестерол​и болести на бубрезите. Бамјата е хранлив зеленчук со потекло од Северно-источна Африка.Се одгледува во топлите...

Јадете сардини почесто, ако сакате да ослабете и да го регулирате...

Оваа намирница содржи толку добри материи кои ќе ве заштитат од голем број болести, вклучително депресија и болести на срцето. Сардините за повеќето луѓе не...

Сигурно сте прочитале дека наутро треба да се става чешне лук...

-Ефектот е навистина изненадувачки: плунката, заедно со хранливите, корисни материи доспева во крвта, ги чисти крвните садови и лимфата. Лукот е фантастична намирница со непроценливи...

Обрнете внимание ако го имате ова чувство навечер – може да...

Статистиките покажуваат дека повеќе од 5 милиони луѓе само во САД страдаат од умерена до тешка форма на синдорм на немирни нозе (RLS) Во просек,...

Кристина се чешала насекаде по телото – еден коментар на фејсбук...

Кристина се чешала до крв, а еден коментар на ФБ и ги спасил нејзиниот и животот на бебето -Еден пријател на Фејсбук и’ кажал дека...

Плукате крв додека ги миете забите? Тоа може да биде многу...

Многумина од нас се соочуваат со овој проблем кој може да биде многу опасен по здравјето. Еве што треба да направите за да не...

Трикови за ИТНО стопирање на крварењето од носот

Крвавењето од носот може да биде доста непријатно, особено ако сте на работното место, во автомобил или на состанок.​ Ако сакате брзо да го стопирате...

Овој домашен лек ме чинеше 50 денари, а го решив долгогодишниот...

Мирјана: "Ја пиев водата од пченкарно брашно два месеци и вкупниот холестерол се спушти испод нормала. Предходно пиев статини. Пробајте, ништо не губите и...

Монголски рецепт за регулирање на шеќерот во крвта

Во основа на овој лековит преперат е коријандерот. ​ Ова е стар монголски рецепт за намалување на нивото на шеќерот во крвта. ​ Потребни состојки: 10 г ситно исечкана...