Дома Тагови кромид

Таг: кромид

Ова е најдобрата состојка за брзо растење на косата – лекува...

Ако посакувате густа и сјајна коса, го имаме вистинскиот рецепт за тоа! Дали знаевте дека сокот од црвен кромид може многу да помогне во...

Пиперки во сенф за зимница – превкусна салата со кромид, лук,...

Фото и рецепт: Снежанка Жанче Јас правев поголема количина од 30 кг пиперки, но ќе ви го напишам рецептот за помала количина со ајварски црвени...

Пита со компир – добар апетит!

Фото и рецепт: Емилија Илијовска Потребни состојки за тесто: 1кг брашно 500 мл јогурт 2 јајца 1квасец 1лажичка сол ½ лажичка шеќер Фил: 3 главици кромид 3 големи компири Сол,бибер,малку мешан зачин Постапка: Тестото се замесува и...

Неверојатно ефикасен лек за искашлување на залепената слуз од белите дробови

Есента дојде, времето постојано е променливо, наутро многу студено а напладне топло, па така стигаат и настинките. Кога ќе почувствувате дека плитко дишете бидејќи...

Пробајте го вкусниот Кавадаречки ориз за ручек по рецепт на свекрва...

Фото и рецепт: Блага Јованова Ова е брз и вкусен ручек за ориз со јајца Кавадаречки – по рецептот на свекрва ми. Потребни состојки: 1 филџан ориз 3...

Не го пропушајте овој рецепт – МЛАД КРОМИД во тегла за...

Не го пропуштајте овој рецепт, задолжително нека се најде на вашите полици по некоја тегличка со млад кромид. Има фантастичен вкус, може да се...

Бројсов чај против кашлица – 100% проверено!

Луѓе, немојте да бидете гадливи како јас па да одбиете да го пиете овој чај, ама кога човек е во зорт, сешто ќе проба. Рецептот...

Соган Долма: Традиционално јадење – полнет кромид

Изненадете ги домашните со некое ново, интересно јадење. Деталната постапка за приготвувањето на ова превкусно јадење е објаснето во видео рецептот. Ова традиционално јадење задолжително...

Бурек кој секогаш успева со вкус како купечкиот

Потребни состојки: 100 мл масло 600 г мелено месо *се пропржува 3 минути 400 г сечкан кромид 10 г сол (2 мали лажички), црн пипер 650 г тенки кори 2 лажици...

Како професионалец: ВАКА ќе го исечете кромидот без да заплачете!

Кромидот може да биде со најразлична димензија, боја и интензитет на лутост, но без разлика на тоа, секогаш може да ве натера да „заплачете“. Кромидот...