Дома Тагови кромид

Таг: кромид

Народен лек со кромид, се пие 10 дена, а делува цела...

Кромидот има антиканцеpoгено дејство поради присуството на сулфурните компоненти и флавоноидните антиокcиданти на истиот. Притоа има имунocтимулиpaчки ефект – пред сè заради солидните количини...

Ќе имате кромид и за продавање, само засадете му го овој...

Зачинските билки со своите мириси ги одбиваат штетниците од зеленчукот, па затоа добро е да се засадат покрај леите, а просторот можете подобро да...

КАКО ДА ИСПРЖИТЕ КРОМИД А ДА НЕ ВИ ЗАМИРИСА КУЌАТА: Професионалните...

Со овој едноставен трик, непријатниот мирис на пржениот кромид повеќе нема да се шири низ куќата. Традиционалните јадења од балканската кујна се незамисливи без...

Младиот кромид е спас за синусите, го намалува шеќерот, го подобрува...

Кромидот е намирница која е нашироко позната по своите лековити и превентивни својства за многу болести. Може да се најде во текот на целата...

СИРУП ЗА ИСКАШЛУВАЊЕ: Ја разредува слузта и го олеснува исфрлањето, ја...

Ефикасен и природен лек без адитиви, направен од едноставни состојки кои сите ги имаме дома. Содржи антивоспалителни, антивирусни и антибактериски својства. Совршено делува на...

ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА КАШЛИЦА: По една лажица трипати дневно, за три...

„Драги пријатели, се надевам дека со овој природен лек ќе ви биде подобро, но во секој случај не го заобиколувајте ниту својот лекар“, вели...

ПРИРОДЕН И МОЌЕН ЛЕК: Чајот од кромид е cпас за организмот

Овој чај може да се пие секојдневно, во поголеми количини, а погоден е речиси за сите. Одличен е за ситуации кога сакате да го...

НАЈВКУСНИОТ КРОМИД ШТО НЕКОГАШ СУМ ГО ЈАДЕЛА: Направете го и вие,...

Кромидот најчесто го додаваме во секое јадење, претходно пропржан и издинстан, а многу е здрав и доколку се јаде самостено потпечен во рерна. Последниве...

ОВАА ЗИМА ДА НЕ ЗАКАШЛАТЕ: Ефикасен сируп за прочистување на белите...

Ловоровите листови се користат за приготвување на сируп кој го чисти респираторниот систем, ја смиpyва кашлицата и помага кај грлоболки и бронхитис. Листовите на...

Домашен сируп кој ефикасно ја смирува кашлицата после првото пробување –...

,,Порано речиси секој втор месец бев со сумамед, а после овој сируп веќе не кашлам, ефект има веднаш по првиот ден”. ,,Овој сируп за...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"