Дома Тагови крофни без квасец

Таг: крофни без квасец

Брзи крофни без киснење, за 25 мин готови!

Фото и рецепт: Елена Мишковска Крофнички со павлака, послатки крофнички не сте јаделе, пробајте и ќе се уверите. Без квасец, брзо се замесуваат, не киснат,...