Дома Тагови коса

Таг: коса

Доколку од некоја причина ви паднала косата – еве како најбрзо...

Кога некој се жали дека косата започнала нагло да му опаѓа или дека ќелавее, првата причина на која помислувате за ова е стареењето. Но...

Оваа билка ја имате во дворот а не знаете дека лекува...

Ros maris или “моркса роза”, како што го нарекувале старите грци и Римјани, бил познат како лековита билка уште од древни времиња и бил...

Еве како да се ослободите од главоболката, а да не мора...

Стресот или премногу алкохол од претходниот ден често не доведуваат во ситуација да „не можеме да гледаме“ од главоболка. Пред да посегнете по лекови,...

МАГИЈА: Како да ви порасне косата преку ноќ

Дами, пред да започнете да го читате овој текст, би сакале да ви поставиме едно прашање: Дали сакате да дознаете еден едноставен трик, со кој...

Протријте ја косата со оваа течност и таа ќе започне да...

Ако посакувате густа и сјајна коса, го имаме вистинскиот рецепт за тоа! Дали знаевте дека сокот од црвен кромид може многу да помогне во...

Еве зошто нашите баби го собирале нектарот од винова лоза

Оние кои во својата градина имаат винова лоза, сигурно забележале дека кога ќе се засече стеблото од него започнува да капе бистра течност. Дознајте...

Ова е најголемиот страв на жените со долга коса!

Како што би рекле сите жени во светот: „Кога ќе ти кажам два центимерти, тогаш сечи ДВА ЦЕНТИМЕТРИ!...   На психијатрите многу добро им е позната...

Лутите пиперчиња го забрзуваат растот на косата

Лутите пиперчиња го забрзуваат растот на косата ​ За да ви биде косата поздрава и побрзо да ви расте, во темето на главата втривајте лосион направен...