Дома Тагови коса

Таг: коса

Косата расте како грива и се спречува опаѓањето – ова е...

Ако имате дома кактус алое вера не пропуштајте да го направите овој рецепт со кој ќе и направите квалитетн третман на вашата коса, а...

Косата расте како лyда и не опаѓа, 0ВА е најдоброто средство,...

„Денес со вас ќе споделем едно одлично средство за брз раст на косата и против опаѓање, за кој буквално збyдалеа сите на cоцијалните мpежи“,...

КАКО ДА НАПРАВИТЕ ЕЛЕГАНТНА ПУНЏА, БЕЗ ДА ОДИТЕ НА ФРИЗЕР: Во...

Жените речиси секојпат се препуштаат на фризерските стилисти кога станува збор за средување на косата. Иако, оваа опција за да си ја средите косата...

НАЈДОБРИТЕ РЕЦЕПТИ КОИ СПРЕЧУВААТ ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА: Природни лекови за спас...

Ќе ви претставиме неколку рецепти испратени од наши читатели, кои и претходно сме ги објавиле на НМД, а за кои сме добиле огромен број...

МИНЕРАЛ КОЈ СПРЕЧУВА ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА: Сите се чудат како во...

Живееме во време кога голем број луѓе значително ја губат својата коса. Порано во групата зафатени со алопеција, најчесто се среќаваа мажи со генетска...

НАЈДОБАР ДОМАШЕН ЛЕК ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА: Секој може да го...

Лукот не е само сачин кој им се додава на јадењата за да го збогатив нивниот вкус и арома. Неговите лековити својства одамна се...

ХЕРБАЛЕН ТРЕТМАН ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА: Новата коса расте побрзо, резултати...

Овој хербален третман не само што помага да се спречи и да се стопира опаѓањето на косата, туку и го cтимyлиpа нејзиниот раст. Новата...

ДОМАШЕН ПРЕПАРАТ – ЧУДО ЗА ЗДРАВА КОСА И МАЗНО ЛИЦЕ

Главната состојка на рецептите за нега на коса и кожа кои денес ќе ви ги претставиме, е пантенолот. Истиот е лесно достапен и може...

ФРИЗЕРСКИ СОВЕТ: Оваа грешка ја прават сите жени и затоа косата...

Исперете ја косата на овој начин и таа со денови ќе биде чиста без да се замасти. Ова се важни фризерски совети кои секоја...

ВАЛЕНТИНА: Ова е најдобрата домашна маска за коса која сум ја...

Ова е најдобрата маска за коса, навистина делува како м агија и на најлошиот квалитет на коса. Ова се моите искуства во врска со...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"