Дома Тагови коса

Таг: коса

Откриен рецепт за јакнење на коренот: со неколку употреби вашата коса...

Проблемот со опаѓање и слаб корен на косата не е ретка појава, а производите кои постојат на пазарот ретко кому му помогнале. Но, како...

За тенка коса што брзо се мрси: направете регенератор со рузмарин

Потребни состојки: 1 лажичка рузмарин 1 лажичка камилица 1 лажичка коприва 100 мл вода 1 лажичка јаболкова киселина или некој друг овошен оцет Постапка: Измешајте ги билките и прелијте со врела...

Ви опаѓаат косата и трепките? Овој лек од две состојки ги...

Со помош на истата смеса можете да го поттикнете растот на веѓите и трепките. Повеќето жени, а во последно време и се повеќе мажи, вложуваат...

Чудотворен шампон за густа и блескава коса која брзо расте

Ова е дефинитивно најдобриот шампон за коса. Еве го тајниот рецепт: Потребни состојки: 500 мл косили шампон 20 капки АД капки, бистри 20 капки рицинусово масло 50 мл пантенол...

Со овој лек ќе заборавите на првут и јадеж

Потребни состојки: 100 мл јаболкова киселина 400 мл вода Постапка: Во едно шише од половина литар која горе има „цуцла“ ставете 100 мл јаболкова киселина и потоа долејте...

Лосион против опаѓање на косата – на баба Анче и помогна...

Овој рецепт ми го даде баба ми како проверен и природен, таа вели дека многу одамна го препишала од некоја стара книга од некој...

Ако редовно ја фарбате косата мора да знаете како да ја...

Во моментов постојат толку многу трендови за фарбање на косата, што навистина е тешко човек да се одлучи и избере. Коса со боја на...

Ја миела косата со ракија 2 пати неделно – кога ќе...

Ракијата ја поттикнува циркулацијата, а во исто време може да ви помогне и кога е убавината во прашање. Нашите баби два пати во неделата...

СОН НА СЕКОЈА ЖЕНА: Маска од која ЛУДО ќе расте косата

Се што ви е потребно за прекрасна коса го имате во вашата кујна. Ова се два едноставни рецепти за маска која ќе ја закрепне...

Тоа што имате бели влакна во косата пред 35тата година има...

Белите влакна не се појавуваат исклучиво кај старите лица, има и доста млади луѓе со прошарана коса. Дерматологот Малиса Пулианг вели дека до 50. година...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"