Чудотворен шампон за густа и блескава коса која брзо расте

Ова е дефинитивно најдобриот шампон за коса. Еве го тајниот рецепт:

Потребни состојки:

500 мл косили шампон

20 капки АД капки, бистри

20 капки рицинусово масло

50 мл пантенол раствор

Сите состојки може да се купат од аптека.

Постапка:

Сето добро се меша и се чува во шише.

Пред миење добро се протресува и се пере косата со пената.

Се користи три месеци, а потоа се прави еден месец пауза.

Се користи исто како и другите шампони.

Претходна статијаДомашен ФЕРВЕКС ,ТИЛОХОТ или АНДОЛ Ц – проверено ефикасно!
Следна статијаЕдна брза и лесна погача мека како памук